W związku z zawieszeniem zajęć w placówkach oświatowych na terenie całej Polski, władze miejskie spotkały się dzisiaj z dyrektorami jednostek, których organem prowadzącym jest miasto Łomża.
- Sytuacja jest dynamiczna, reagujemy na bieżąco. Podczas spotkania dyrektorzy dostali szczegółowe informacje i wszelkie wytyczne jak należy postępować – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. Razem z nim z kadrą zarządzającą łomżyńskimi szkołami, przedszkolami i placówkami oświatowymi spotkał się zastępca Andrzej Stypułkowski oraz naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży Paweł Piwowarski.
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj decyzję o zamknięciu placówek oświatowych i szkół wyższych na terenie całego kraju. Szczegóły:
Zajęcia w szkołach zostają zawieszone na okres 2 tygodni. W dniach 12 i 13 marca w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Z kolei od 12 marca do szkół nie przychodzą uczniowie szkół ponadpodstawowych. Od poniedziałku 16 marca wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół, zaś nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.
Zadaniem dyrektorów jest poinformowanie uczniów, rodziców i kadry pedagogicznej o tym jak będą wyglądały najbliższe dni. Mają do tego wykorzystać dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Informacja o zawieszeniu zajęć powinna również zostać wywieszona w widocznym miejscu.
Przypominamy, że minister zdrowia Łukasz Szumowski apeluje do wszystkich, którzy nie będą chodzili do szkoły - to nie jest czas ferii i wolnego. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół - wychodziła.
Dzisiaj wojewoda podlaski zarządził do odwołania zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki.