Nie brakowało wzruszeń ani refleksji, gdy przyszła posłanka Bogumiła Olbryś żegnała się z Zespołem Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. Z tą placówką była związana od 2003 roku, a przez ostatnie dziewięć lat pełniła funkcję dyrektora – z zaangażowaniem, które zmieniło oblicze szkoły.
Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, odchodzącego do Pałacu Prezydenckiego Adama Andruszkiewicza w ławach sejmowych zastąpi właśnie Bogumiła Olbryś. Dzisiaj oficjalnie pożegnała się z placówką, której przewodziła przez ostatnie dziewięć lat.
– Dyrektorem zostałam w 2016 roku. Pamiętam ten dzień bardzo dobrze. Gdy przygotowywałam się do rady pedagogicznej i w moim wystąpieniu po raz pierwszy w roli dyrektora tej placówki powiedziałam, że będę bardzo dużo wymagała od siebie. Ale mój tembr głosu minimalnie się podwyższył i dodałam: „ale od państwa również”. I to było takim przesłaniem, że praca, wymagania, wewnętrzna dyscyplina i ogromny szacunek do człowieka spowodowały, że dziś – rozstając się ze szkołą i przejmując nowe wyzwania – mogę podzielić się magicznymi rzeczami, które wydarzyły się w tej przepięknej, bardzo sędziwej, ale jednocześnie nowoczesnej placówce – mówiła wyraźnie poruszona Bogumiła Olbryś.
Reklama
Ostatnie kilka lat to czas intensywnej modernizacji szkoły i rozwoju w zakresie kształcenia młodzieży. Powstały m.in. nowe kierunki nauczania.
– Wszystkie kierunki są ważne w strukturze gospodarki kraju i w naszych szkolnych realiach, ale jest też taki, który powstał z mojej inicjatywy oraz pani Sylwii. To technik przemysłu mody. Ten kierunek pięknie się rozwija. W tej chwili młodzież jest już w piątej klasie, więc w tym roku szkolnym będzie pierwszy wypust absolwentów – podkreśliła nowa przyszła posłanka.
Reklama
Był to również czas niezwykłej aktywności szkoły. W ciągu ostatnich 9 lat udało się zorganizować ponad 900 wydarzeń, 30 konferencji naukowych, a także liczne pokazy mody, wycieczki i wymiany uczniowskie. Ważną rolę odegrały także fundusze europejskie, które finansowo wsparły wiele inicjatyw placówki.
Obecnie Bogumiła Olbryś będzie przebywać na bezpłatnym urlopie. Jej obowiązki przejmie Sylwia Ewelina Makowska, a funkcję zastępcy obejmie Joanna Krystosiak.