Reklama

Manewry wodno-lądowe nad Narwią [VIDEO i FOTO]

23/04/2022 12:26

Narew i tereny nadrzeczne były dzisiaj polem treningowym dla służb. Strażacy, ratownicy i policjanci szkolili się m.in. z przeprowadzania akcji poszukiwawczych.

W sobotę (23.04) rano strażacy, ratownicy medyczni i wodni wzięli udział w manewrach wodno-lądowych. Przeprowadzono je na odcinku Pniewo-Siemień Nadrzeczny. 

- Służby ratownicze muszą przede wszystkim podnosić kwalifikacje. Nam nie wystarczy świetny sprzęt. My musimy także umieć tym sprzętem się posługiwać. Nam nie wystarczy tylko przejść cykliczne szkolenia z zasad BHP czy z pierwszej pomocy. My musimy także uczyć się ćwiczyć to w terenie - mówi Piotr Kłys, wójt gminy Łomża i jednocześnie prezes Gminnego OSP RP.

Reklama

Służby przećwiczyły kilka różnych epizodów, w tym działania poszukiwawcze.

- W momencie, kiedy stwierdzimy, że brakuje jakiejś bliskiej nam osoby, należy niezwłocznie zawiadomić policję. Pokutuje w społeczeństwie mylne przekonanie, że można to uczynić  dopiero po kilku czy kilkudziesięciu godzinach. Nie, w momencie, kiedy czujemy, że coś się wydarzyło złego, natychmiast zawiadamiamy policję. Policja przyjmuje zgłoszenie i zazwyczaj natychmiast przekazuje załogom radiowozów informację o takiej zaginionej osobie. Jeżeli sytuacja kwalifikuje do tego, policja uruchamia też inne służby, m.in. straż pożarną czy Grupę Ratowniczą "Nadzieja" - tłumaczy ks. Radosław Kubeł, prezes Grupy Ratowniczej “Nadzieja”.

Reklama

W ćwiczeniach uczestniczyli przedstawiciele służb zarówno z Łomży i gminy Łomża, jak i z dwóch gmin położonych na Warmii i Mazurach.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości