Pochodzący z Łomży Marcin Chludziński - prezes KGHM Polska Miedź został odwołany ze stanowiska.
KGHM Polska Miedź poinformowała, że z dniem 11 października 2022 r. Marcin Chludziński i Jerzy Paluchniak - wiceprezes do spraw aktywów zagranicznych zostali odwołani z zarządu spółki.
Marcin Chludziński został szefem KGHM w połowie 2018 r. Wcześniej zasiadał w fotelu prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu, był też członkiem Rady Nadzorczej PZU.
Jak ustaliło natomiast RMF FM, nowym prezesem KGHM zostanie teraz Tomasz Zdzikot, niedawny prezes Poczty Polskiej, odpowiedzialny za organizację nieudanych wyborów kopertowych w maju 2020 r.
Zobacz też: Marcin Chludziński najwyżej wycenianym prezesem w 2021 roku