3 mln złotych kosztowała przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Placówka ma nowe lądowisko dla helikopterów transportujących rannych i ciężko chorych, oraz nowy sprzęt ratujący życie.
Lądowisko otwarte przy szpitalu jest całodobowe i dostosowane do obowiązujących w Polsce przepisów dotyczącychy transportu osób w ciężkim stanie.
Jak informuje Marian Jaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego, piloci, którzy mieli już okazję lądować w Łomży, pozytywnie wypowiadali się o jakości nowego lądowiska.
- Ta inwestycja służy przede wszystkim pacjetom. SOR-y nie są oddziałami dochodowymi, ale powinniśmy je rozwijać, ponieważ jest to pierwsza linia dostępu pacjenta do specjalistycznego działania, do ratowania życia, do diagnostyki i do walki o jego życie i zdrowie- dodaje Marian Jaszewski.
Oficjalne oddanie do użytku przebudowanego SOR-u i nowego lądowiska odbyło się wczoraj. Inwestycja pochłonęła pobnad 3 mln złotych. Ponad 2 mln zł to pieniądze unijne, przekazane łomżyńskiemu szpitalowi przez Ministerstwo Zdrowia. Do remontu dołożył się też zarząd woj. podlaskiego, przeznaczając na ten cel 600 tys. zł. Reszta pieniędzy pochodziła ze środków własnych szpitala.