Kolejny gość z politycznych elit partii rządzącej przed wyborami prezydenckimi odwiedził nasze miasto. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek na auli Uczelni Jańskiego zaprezentowała program wyborczy kandydata na prezydenta a zarazem obecnego prezydenta, Andrzeja Dudy.
W swoim wystąpieniu marszałek nakłaniała sympatyków i członków Prawa i Sprawiedliwości (sic) do wzięcia aktywnego udziału w wyborach prezydenckich. Popierając kandydaturę Andrzeja Dudy podkreśliła, że dla obecnego prezydenta Polski ważny jest rozwój całego kraju i wspieranie tradycyjnego modelu polskiej rodziny.
Marszałek Sejmu RP w skrócie podsumowała też zmiany, jakie wprowadził w kraju rząd Prawa i Sprawiedliwości, krytykując jednocześnie wcześniejsze rządy Platformy Obywatelskiej oraz postać samego kontrkandydata obecnego prezydenta – Rafała Trzaskowskiego.
Spotkanie odbyły się w ramach akcji #Łączy Nas Polska. Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca.