"Najpierw Jasna Góra, później matura" - pod takim hasłem maturzyści z naszej diecezji pielgrzymowali na Jasną Gorę.
Młodzi z Łomży i regionu pielgrzymowali w dwóch turach. Łącznie do Częstochowy wybrało się ponad 1,8 tys. osób.
- Bardzo się cieszymy, że możemy w październiku, miesiącu poświęconym Matce Bożej pielgrzymować na Jasną Górę z młodymi ludźmi, którzy pragną Maryi zawierzyć egzaminy maturalne i swoje życiowe wybory. To pielgrzymowanie wpisało się w przygotowanie intelektualne do ich egzaminów - mówi ks. Tomasz Grala, wiceprzewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Lomżyńskiej, cytowany przez Biuro Prasowe Jasnej Góry.
Reklama
Egzaminy maturalne startują 4 maja 2023 roku.
zdj. Biuro Prasowe Jasnej Góry