Reklama

MDK-DŚT zaprasza na wernisaż

15/11/2022 07:37
LIS18

Galeria pod Arkadami godz: 18:00

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na kolejny wernisaż z cyklu DEBIUTY. Tym razem, w Galerii Pod Arkadami, swoje prace prezentować będzie Maciej Kiełczewski - od dziecka wchodzący po stopniach sztuk wizualnych. Aktualnie student IV  roku Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  W twórczości frapuje go relacja człowiek-miejsce-jego wnętrze. Bada również jak działają formy wizualne w stosunku do odbiorcy.

Otwarcie wystawy „Matryca Ciało” odbędzie się 18 listopada 2022 w Galerii Pod Arkadami – godz. 18:00.
Wstęp wolny.

Artysta o wystawie:

„Kojarzy mi się to z ręką, którą każdy odbija czy odrysowuje w przedszkolu, we wczesnych latach. Kolejną myślą jest jaskinia pełna odcisków dłoni na ścianie wapiennej. Z kolei ich liczba przenosi mnie do grafiki i matryc. Połączyłem ze sobą te myśli i zrodziła się idea MATRYCY CIAŁO. Projekt jest wykorzystaniem swojego ciała jako pieczęci, dzięki której komponuję ad hoc obraz. Projekt MATRYCA CIAŁO jest metodą naradzania się dzieła w trakcie jego tworzenia. Praca powstaje stale, w momencie kolejnych czynów dodawania i odejmowania. Nie popełniałem szkiców, by zmierzyć się z żywą tkanką twórczą. Tkwi w tym kolejny pierwotny obowiązek człowieka, który musi radzić sobie w środowisku. Moim obszarem jest przestrzeń wizualna i zastana sytuacja. Projekt ten jest więc zmaganiem się na wielu płaszczyznach.
Drugą częścią wystawy są grafiki pozyskane z matryc, które wykadrowałem z wielkich płatów blachy. Naturalną potrzebą jest ciągła przemiana i walka w przeistaczaniu się stanów rzeczywistości. Cykl ten wynosi to zjawisko do płaszczyzny rozmyślań, prócz normalnego „gnicia”. Wskazuję nim Piękno tego brutalnego zjawiska”.

Reklama

 

/nadesłane/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości