Urząd Miejski w Łomży wsparł finansowo zakup łodzi patrolowej dla łomżyńskiej jednostki policji. Miasto przeznaczyło na ten cel 35 tysięcy złotych.
Miasto na mocy porozumienia zawartego z Komedą Wojewódzką Policji w Białymstoku przekazało Komendzie Miejskiej Policji w Łomży 35 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup łodzi, którą mundurowi będą wykorzystywać do patrolowania brzegów Narwi
- Ten sprzęt będzie wykorzystywany także na miejskiej plaży, w ramach patroli ponadnormatywnych. Dodatkowa obecność policjantów na pewno zwiększy bezpieczeństwo wypoczywających tam mieszkańców Łomży i przyjezdnych- mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Reklama
Dodajmy, że w tym roku plaża miejska będzie czynna przez całe wakacje. Nad bezpieczeństwem kąpiących się będą czuwać wykwalifikowani ratownicy z WOPR. Na przygotowanie terenu do letniego wypoczynku, tuż przy moście Hubala i jego utrzymanie miasto przekazało łomżyńskim WOPR-owcom 196 tysięcy złotych.
Komendant Miejski Policji w Łomży i Prezydent Miasta Łomża podpisali również porozumienie w sprawie patroli ponadnormatywnych. Miasto przekazało na ten cel 60 tysięcy złotych. Pozwoli to na wystawienie 260 dodatkowych patroli.
zdj. ilustracyjne/archiwum KMP Łomża