Już jutro, 1 sierpnia, o godzinie 17:00 złożone zostaną kwiaty w miejscach pamięci, jako wyraz uhonorowania poświęcenia oraz walki Powstańców Warszawskich z 1944 roku. Tego dnia zawyją w Łomży również syreny.
W czwartek 1 sierpnia 2024 r. będziemy obchodzili 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia o godz. 17:00 Prezydent Łomży zaprasza do wspólnego złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przed pomnikami Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej, znajdującymi się przy Szkole Muzycznej (Al. Legionów 36), a następnie (ok. 17:15) w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
O godz. 17:00 na jedną minutę włączone zostaną syreny alarmowe, jako wyraz pamięci i uhonorowania poświęcenia oraz walki Powstańców Warszawskich z 1944 roku.