Wystarczył zaledwie tydzień, aby zapełnić pojemnik na plastikowe nakrętki, ustawiony przed łomżyńskim ratuszem. Uzyskane środki przekazane będą na terapię i rehabilitację 12-letniego Kacpra z Łomży, cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe.
- Dziękuję wszystkim, którzy w tę naszą akcję się włączyli oraz zachęcam do dalszego zbierania nakrętek i wrzucania ich do ustawionych przez nas pojemników, dzięki czemu dalej będziemy mogli wspierać osoby potrzebujące – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski.
Pojemniki w kształcie serca, na zlecenie prezydenta Łomży, wykonali pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Dwa kolejne zostaną ustawione w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma oraz na terenach sportowo – rekreacyjnych na os. Konstytucji 3-go Maja. Akcja ma na celu pomoc osobom potrzebującym oraz promowanie postaw proekologicznych, takich jak segregacja odpadów.
fot. UM Lomza