Mieszkańcy skarżą się na zapach gnojowicy

22/08/2022 14:48

Mieszkańcy ul. Sybiraków, Szmaragdowej i Zawadzkiej wskazują, że przez zapach gnojowicy nie mogą normalnie funkcjonować. Policjanci wiedzą o sprawie, ale zgłoszenia dotyczącego interwencji nie było. Natomiast zgodnie z przepisami nawozy naturalne w postaci płynnej lub stałej można stosować od 1 marca do 30 listopada.

Od kilku dni mieszkańcy ul. Sybiraków, Szmaragdowej i Zawadzkiej skarżą się na brzydkie zapachy, które docierają do nich z pobliskich pól. Wskazują, że źródłem smrodu jest gnojowica. W konsekwencji, jak podkreślają, pogarsza się ich samopoczucie, nie można też otwierać okien.

O sprawie zostali powiadomieni łomżyńscy policjanci. Telefonicznie skontaktował się z nimi jeden z mieszkańców. 

- Pan nie zgłaszał interwencji. Poinformował, że nie może dodzwonić się do straży miejskiej. Policjanci, którzy byli na miejscu, zapachu nie ujawnili - przekazuje Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Zgodnie z przepisami nawozy naturalne w postaci płynnej lub stałej mogą być wykorzystywane od 1 marca do 30 listopada - w przypadku upraw pod osłonami nawet cały rok.

Natomiast eksperci z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego podkreślają, że nawozy naturalne najlepiej stosować jesienią. Pozwala to obornikowi - do wiosny - dobrze rozłożyć się w glebie (zakładając sprzyjające warunki wilgotnościowe). 

Fot. ilustracyjne



 

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości