W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży trzeciej kadencji. Przewodniczącym rady został Amadeusz Szeligowski, uczeń ZSMiO nr 5. - Jest mi niezmiernie miło, iż zyskałem zaufanie koleżanek i kolegów radnych. Chciałbym zbierać propozycje wszystkich młodzieżowych radnych, ale i każdego, kto miałby dobry pomysł. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się zrealizować wiele ciekawych inicjatyw – zapowiada Amadeusz Szeligowski.
Gratulacje i życzenia młodym radnym przekazał m.in. prezydent Mariusz Chrzanowski
- Gratuluję wyboru, życzę owocnej pracy i liczę na dobrą współpracę – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, zapraszając młodych radnych do rozmów i spotkań. Podkreślił, że spojrzenie młodych ludzi na sprawy miasta jest dla niego szczególnie ważne.
Nowo zaprzysiężeni radni otrzymali dziś listy gratulacyjne i drobne upominki. Do życzeń i gratulacji dołączyli się radni dorosłej rady.
- Chcemy, aby Łomża stawała się miastem coraz bardziej przyjaznym i atrakcyjnym dla młodych ludzi. Aby tak było, potrzebujemy ich energii i kreatywności. Liczę, że Młodzieżowa Rada Miasta wykreuje nowych liderów, którzy będą forsowali inicjatywy adekwatne na miarę szybko zmieniającego się świata – mówił radny Piotr Serdyński. - Liczymy na owocną współpracę – dodaje radny Marcin Dębek.
Reklama
Młodzieżowa Rada Miejska Łomży jest organem konsultacyjnym i opiniodawczym dla organów samorządu Miasta Łomża w sprawach dotyczących młodzieży. Składa się, podobnie jak "dorosła" Rada Miejska, z 23 radnych, wybranych przez uczniów łomżyńskich szkół ponadpodstawowych. Jej kadencja trwa 2 lata.
zdj. UM Lomza