Reklama

Młodzieżowi radni spotkali się po wakacyjnej przerwie [FOTO]

22/10/2019 07:10

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej spotkali się po wakacyjnej przerwie. Młodzi radni wybrali między sobą kandydata do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego i omówili plan najbliższych działań.

Tematem ostatniej sesji młodzieżowej rady był wybór kandydata do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego, którym została Gabriela Kukowska z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Na forum rady odebrano też ślubowanie od jej nowego członka - Martyny Trawińskiej, uczennicy ZSTiO Nr 4 w Łomży. Zastąpiła ona Elizę Niedźwiecką, której mandat wygasł w związku ze zmianą szkoły. Zgodnie ze Statutem Młodzieżowej Rady Miejskiej, gdy pozostaje wolny wakat w radzie, mandat przypada kolejnemu z kandydatów, który w wyborach uzyskał największą liczbę głosów.

Ratusz przypomina, że Zespół Koordynacyjny zatwierdził dwa zadania, które Młodzieżowa Rada Miejska zgłosiła w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Będą to: "Młodzieżowy Weekend Kultury" oraz wydarzenie sportowe pn. "Łomża biega od Przedszkola do Juniora".

Reklama

- Uważam, że ten projekt jest bardzo ważny dla całego środowiska młodzieżowego - przekonuje Michał Korwek, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej, opisując zadanie "Młodzieżowy Weekend Kultury". -  Jeśli jego organizacja dojdzie do skutku, stworzy szansę wielu młodym osobom na zaprezentowanie swojej twórczości oraz umiejętności. Projekt może także zmobilizować młodych do spróbowania swoich sił w dziedzinach kulturalnych. Dodatkowo jest on unikalny na skalę regionu, ponieważ żadne z obecnych wydarzeń nie łączy tak wielu dziedzin kulturalnych w jednym miejscu i czasie.

Źródło: UM Łomża/mylomza/fot.UM Łomża

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości