Chociaż synoptycy nie zapowiadają szczypiącego w nosy mrozu, mamy już pierwszy znak, że zbliża się zima - w najbliższą sobotę (9.11) łomżyńskie morsy rozpoczynają sezon. Oprócz wspólnej kąpieli w Narwi, na śmiałków czeka wiele atrakcji!
Zalet bycia morsem jest wiele. Na pierwszym miejscu jest oczywiście satysfakcja z tego, co się robi. Ale nie brakuje też korzyści zdrowotnych. Zimna woda hartuje organizm i jego odporność, a także pobudza do działania. Po dość długiej przerwie nieformalna grupa "Morsy Łomża" rozpoczyna kolejny sezon i zaprasza nad rzekę wszystkich tych, którzy kąpieli w zimnej wodzie się nie boją. Jak zwykle w trakcie inauguracji nie zabraknie atrakcji.
W programie znalazło się miejsce m.in. na: pokaz ratownictwa medycznego, gry i zabawy sprawnościowe, występ tancerzy ze Studia Tańca Fitness i BKStep, rozgrzewka w wykonaniu duetu Healthy Natasha oraz Trening Czyni Niunia, no i oczywiście wspólne wejście do Narwi. Organizatorzy nie zapomnieli o rozgrzewce po kąpieli. Na plaży pojawi się rozgrzana bania, puste żołądki zaspokoją pieczone nad ogniskiem kiełbaski i ziemniaki, a to wszystko przy dźwiękach muzyki.
Oficjalne rozpoczęcie sezonu 2019/2020 odbędzie się w już w najbliższą sobotę (9.11), o godz. 15:00, na terenie byłej plaży miejskiej w Łomży. Warto wspomnieć, że morsy spotkają się tam również 11 listopada, aby uczcić Święto Niepodległości. Tego dnia mile widziane są biało-czerwone flagi, chorągiewki i inne symbole narodowe.