Reklama

Morsy weszły do wody i odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego [VIDEO i FOTO]

11/11/2023 17:13

To stało się już tradycją, że w dniu 11 listopada łomżyńskie morsy i ich przyjaciele odważnie wchodzą do zimnej Narwi, dumnie prezentując barwy narodowe. Dzisiaj również nie było inaczej.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, grupa morsów z Łomży oraz ich przyjaciół z Ostrołęki, Jedwabnego, Nowogrodu, Siedlec, Łochowa i Białegostoku zebrała się na plaży miejskiej, otulona biało-czerwonymi barwami. W trakcie kąpieli, w chłodnych wodach Narwi, odśpiewano nam hymn narodowy.

- Co roku organizujemy taką akcję. To jest święto narodowe, chcemy być patriotyczni - mówi nam lider łomżyńskich morsów Karol Sztejno.

Inicjatywa morsowania z flagą narodową zyskała popularność w ostatnich latach, przyciągając wielu chętnych do udziału w odważnym zanurzeniu w wodach z biało-czerwonymi barwami.

Reklama

Gdy morsy znalazły się już w wodzie, wszyscy razem intonowali hymn narodowy. To dowodzi, że każda forma aktywności może być doskonałym środkiem do wyrażenia i manifestacji uczuć patriotycznych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości