Nie straszne im niskie temperatury i zimna woda. Tradycyjnie, w Święto Niepodległości Morsy nieszablonowo uczciły 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W świątecznej kąpieli morsom z Łomży towarzyszyli ich koledzy i koleżanki z Jedwabnego.
Jak nieszablonowo uczcić Święto Niepodległości? Można na przykład zanurzyć się w Narwi dumnie trzymając w dłoni flagę. W ten nietypowy sposób morsy świętowały w Łomży dzień 11. listopada.
Maniacy zimnych kąpieli po krótkiej rozgrzewce, na którą składały się m.in: trucht, przysiady czy pompki - wbiegli do wody z flagami.
Na łomżyńskiej plaży pojawili się starsi i młodsi, dzieci i rodzice, doświadczeni w zimnych kąpielach i amatorzy. W końcu o to chodzi w Święto Niepodległości - aby wspólnie oddać cześć bohaterom.