Reklama

Można kąpać się bez obaw. Woda na plaży nadaje się do kąpieli

15/07/2020 09:40

Woda w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli na rzece Narew nadaje się do kąpieli - stwierdził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży. Pamiętajmy, że "miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli" będzie funkcjonowało do 26 lipca.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży stwierdził, iż woda w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli na rzece Narew (przy moście Hubala) jest przydatna do kąpieli. Wcześniej wykonano badania mikrobiologiczne próbki wody powierzchniowej pobranej 6 lipca oraz przeprowadzono wizualny nadzór wody pod kątem występowania zakwitu sinic, rozmnożenia się mikroalg lub fitoplanktonu oraz zanieczyszczeń takich jak: materiały smoliste, szkło, tworzywa sztuczne, guma i inne odpady.

Miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli funkcjonuje przy moście Hubala od 27 czerwca. Od tamtej pory Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży pilnuje bezpieczeństwa osób korzystających z wypoczynku nad wodą - ratowników można zobaczyć w godz. 11:00 - 19:00.  Do końca sierpnia w godzinach od 11:00 do 19:00 ratownicy będą także patrolowali rzekę Narew w granicach administracyjnych naszego miasta. Do 26 lipca będzie to jeden dwuosobowy patrol, a od 27 lipca, kiedy nie będzie już funkcjonowało miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, będą to dwa patrole.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości