Reklama

MPK szuka osób, które posiadają pamiątki związane z komunikacją miejską w Łomży

10/07/2019 07:55

MPK w Łomży przygotowuje wystawę z okazji 50-lecia istnienia komunikacji miejskiej w naszym mieście. To właśnie 15 lipca 1969 roku do obsługi dwóch linii autobusowych wyjechało pięć autobusów marki "SAN".

Pierwszy bilet kosztował złotówkę, a trasy biegły od Ronda (Pl. Kościuszki) przez ul. Wojska Polskiego, Al. Legionów (wtedy Gen. Świerczewskiego) i Poznańską do Browaru, „PEPEES-u” i Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Narew”. Łomżyńskie autobusy miejskie szybko zyskały aprobatę mieszkańców, a ze względu na czerwony kolor nadwozia zostały przez miejscowych potocznie nazywane „czerwoniakami”. Od tamtej pory „czerwonaki” stały się jednym z charakterystycznych elementów miasta. - informuje MPK.

Od tamtej pory wiele się zmieniło.  W Łomży powstały nowe ulice, domy i osiedla. Po 50 latach komunikacja miejska w Łomży to 16 linii obsługiwanych przez 41 pojazdów.  

Reklama

Prosimy wszystkich, którzy posiadają stare zdjęcia, artykuły prasowe lub inne pamiątki dotyczące komunikacji miejskiej w Łomży – szczególnie z lat najwcześniejszych – sześćdziesiątych i siedemdziesiątych o skontaktowanie się z nami i umożliwienie ich wykorzystania w wystawie, którą przygotowujemy. - przekazuje MPK.

Rocznicowe uroczystości odbędą się najprawdopodobniej w październiku. Przygotuje je MPK we współpracy z Izbą Gospodarczą Komunikacji Miejskiej.

zdj. MPK

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości