:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

"Musimy odejść od absurdów". Łomżyńska komisja alkoholowa poparła zmiany

Rada Miejska w Łomży, Musimy odejść absurdów Łomżyńska komisja alkoholowa poparła zmiany - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 15/05/2019 13:27

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pozytywnie odniosła się do wniosku grupy radnych na temat podjęcia uchwały w sprawie zwiększenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych oraz skrócenia ich odległości od miejsc chronionych do 50 m. Pod wnioskiem podpisała się grupa 10 rajców.

– Dla wnioskodawców nie jest zrozumiałe dlaczego jedne sklepy mogą mieć alkohol, a drugie nie -  tłumaczy Maciej Borysewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży, który wraz z innymi radnymi  wnioskował w sprawie zwiększenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych oraz skrócenia ich odległości od miejsc chronionych. - Zasady przyznawania koncesji w Łomży były wielokrotnie modyfikowane i wielokrotnie na drodze postępowań sądowo-administracyjnych uchylane – dodaje Borysewicz.

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z wyrozumiałością podeszła do obu tematów. Za pozytywnym przyjęciem projektu uchwały „w sprawie zmiany uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych” głosowało 6 członków MKRPA przy 2 głosach wstrzymujących się i 3 głosach przeciw. Z kolei za wnioskiem dotyczącym usytuowania miejsc sprzedaży napojów alkoholowych w odległości do 50 m od miejsc chronionych zagłosowało 6 członków MKRPA przy 3 głosach wstrzymujących się i 2 przeciw.

- Co do odległości od punktów chronionych! Musimy odejść od absurdów. Jeżeli biblioteka, dom kultury, czy kino ma być powodem ograniczania prowadzenia w ich pobliżu restauracji to to jest nonsens. Są w Łomży podmioty, które serwują obiady, potrawy regionalne i do tych posiłków nie mogą podawać żadnego alkoholu – uzasadnia Borysewicz.

Wniosek radnych czeka jeszcze na akceptację wojska, pozytywną opinię muszą wydać także Rady Osiedla. Na sesję może trafić najwcześniej w czerwcu.

- Problemem nie jest ilość punktów sprzedaży tylko przestrzeganie prawa, tzn. komu ten alkohol jest sprzedawany i jaki jest nadzór rodziców nad dziećmi – kończy radny Borysewicz.

lomza

"Musimy odejść od absurdów". Łomżyńska komisja alkoholowa poparła zmiany komentarze opinie

  • gość 2019-05-15 13:40:52

    Tak więcej naćpanych niech jeździ,zaczepia i maltretuje w domach.Brawo za każdy taki wybryk macie krew na rękach!!!!!!!!!!

  • gość 2019-05-15 14:02:12

    Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pozytywnie odniosła się do wniosku grupy radnych na temat podjęcia uchwały w sprawie zwiększenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych - tzn że ci co mają leczyć ludzi z problemami alkoholowymi są za zwiększeniem liczy sklepów z alkoholem ;)
    Lepiej niż za PRLu ;) nic tylko pić ;) A rozumiem. Chodzi o to żeby w przyszłości mieli pracę. Bo jak spadnie znacząco uzależnionych alkoholików to po co komu ta instytucja co i tak tylko mało komu pomoże naprawdę.
    Pijmy więcej żeby inni mieli mniej ;) zdrowie Wasze

  • golonka - niezalogowany 2019-05-15 15:33:15

    do POtraw regionalnych alkohol musi być!

    napity katolik maltretuje nawet dalej niż 100 metrów od miejsca SPOżycia, także sakramentalnych małżonek wydłużenie dystansu nie uchroni

  • Jezus+ - niezalogowany 2019-05-15 15:54:06

    "Musimy odejść od absurdów" zatem "Bronakowski musi odejść" ... od kultu wesela ... wodzirejów bo to lokowanie produktu kultury innego rodzaju niż kultura chrześcijańska

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-05-15 16:45:55

    nie powinno być przydzielania koncesji ani limitów w handlu - decyzja na wniosek i opłata "strefowa " i to wszytko , żeby wszyscy mieli prawo do pracy i zarabiania a nie tylko nieliczni ! ... a STREFY OCHRONNE tylko przy Szkołach i Przedszkolach ! ! ! ! ... czy to tak trudno pojąć że normalność ma być normalna ! ... głupim i przestępcom żadne ograniczenia i tak nic nie wytłumaczą !

  • gość 2019-05-15 16:58:56

    mam swoją ulubione jedzonko ale tam nie ma nawet lampki napoju miłości , ciekawi mnie dlaczego nie pozwalają mnie KULTURALNIE spotkać się w miłym towarzystwie i wypić 1 lampkę , więcej nie chce , chcę 1 lampkę

  • gość 2019-05-15 17:07:53

    a dlaczego przy kościołach są "strefy ochronne od alkoholu " ? jak tam w środku i na plebaniach cały czas piją alkohol i w śród grupy zawodowej księży to alkoholizm jest duuuży ! ... to kościoły powinny być oddalone jak najdalej od osad Ludzkich jako siedlisko ZGORSZENIA i pijaństwa !

  • gość 2019-05-15 17:15:15

    @ ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-05-15 16:45:55 zatem przy szkołach przedszkolach i kościoła nie powinno być przejść dla pieszych ... zaprawdę zaprawdę powiadam wam przechodzenie przez przejście dla pieszych grozi utratą życia i zdrowia tak samo jak korzystanie z mądrości życiowej "apostolstwa miłości" kochających inaczej tak bardziej w stosunku służbowym zależności uzależnionych od trzeźwych jak świnia zapatrzona w kalendarzyk ... liturgiczny by nie przegapić dyspensy na ... żertwę lepszego sortu na koszt rodziny ... cudzych dzieci

  • gość 2019-05-15 17:23:40

    @ ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-05-15 16:45:55 "czy to tak trudno pojąć że normalność ma być normalna ! ... głupim i przestępcom żadne ograniczenia i tak nic nie wytłumaczą !" aMEN taki program nauczania i reforma Gowina jeszcze bardziej wypiętrzy problem z tymi "uczonymi w piśmie" nadętymi przez "uczonych w prawie" ... do bycia autorytetami narzuconymi z góry "poprawcie mnie jak się mylę" dobrze że Jezuici już oddolnie tym autorytetom kruszą piedestały

  • gość 2019-05-15 17:52:33

    @ gość 2019-05-15 17:07:53

    "a dlaczego przy kościołach są "strefy ochronne od alkoholu " ?" Widziałem mapę pokazaną na mównicy sejmowej tej samej mównicy na której "milcz kobieto" staraniem ks.zKórwySynów poselskie ciało omawiało wykładnię dekalogu w jakim tylko trzy przykazania dotyczą Boga pozostałe ludzi ... nad ludzi zaś nie dotyczy żadne oprócz przykazania "NIE PIJ" to najważniejsze przykazanie w naszym regionie policja ma specjalne programy ręka w rękę z "apostolstwem trzeźwości" Morze białej plamy "trzymających język na wodzy" na mapie zagrożeń jest owocem tej trzeźwości tego przymierza policji z nadzieją jadących Bogu na Chwałę zKórwySynom na ratunek

  • gość 2019-05-16 05:36:44

    A ja będę wnioskować do Komisji nadzoru Finansowego i Prokuratury Krajowej o możliwości zaistnienia wyłudzeń na szeroką skalę - czyich? SYSTEMU!!! Systemu, ktory dał możliwość żerowania na ludzkich zasobach poprzez wprowadzenie drogich cen alkoholu i koncesji pod pretekstem, że to będzie działać antynałogowo. Wiadomo, że alkoholik wyda ostatni grosz na butelkę! Kasa z nich leje się strumieniami. Kary finansowe za czyny popełnione pod wpływem alkoholu - to chyba sumy przerastające możliwość ich odczytania? A ile jest nielegalnego handlu alkoholem, o którym wszyscy wiedzą? Ile łamania ustawy poprzez sprzedawców, zabraniającej sprzedaży osobom nietrzeźwym, niepełnoletnim czy na ":kreskę" ? Ogrom. Non stop i od lat!!!! Ile z tego tytułu zostało nałożonych kar i jaka kwota z tych działaczy alkoholizujących naród została ściagnięta? Żadna!!!!!! Dlaczego obdzieracie alkoholików i ich rodziny, a tym przestępcom pozwalacie prowadzić przestępczą działalność - kryjąc ich i otaczając opieką???Jak biskupi pedofilów!!!!!!!!! Taki system przez całe moje życie życie istniał i istnieje i będzie istniał, bo nowi młodzi zostają w jego szponach masowo uzależniani . Komisje antyalkoholowe to strachy na wróble - problemu żadnego nie rozwiązują, swój finansowy jedynie podreperowują !!!

  • gość 2019-05-16 06:11:27

    *Komisje alkoholowe - nie anty - wszystko wyjaśnia!

  • gość 2019-05-16 07:00:18

    Ofiara pedofila, Tomasz Rudnik jako jedną z przyczyn trwania przestępczości pedofilskiej w kościele podaje "bagatelizowanie problemu" ... Ja , sklasyfikowana jako ofiara alkoholika - doprowadzona kilka lat temu do stanu takiego wyczerpania, które skutkowało moim znalezieniem się w szpitalu psychiatrycznym, w którym stwierdzono u mnie objaw schizofrenii - nazwę te wszystkie działania płynące z systemu, ze środowiska, ze strony rodziny - nękaniem ofiary. Jako że pacjentka z metką objawu schizofrenii mogę roić sobie w nieskończoność, że jestem nękana , bo tacy ludzie tak mają - nikt mi nie uwierzy albo każdy będzie wobec takich "rojeń" bezradny - dzięki czemu system ma się dobrze i działa prawidłowo - czyli łupi z alkoholików, a walczących z systemem - szufladkuje jako osoby chore psychicznie! Własny syn, wychowany przez ojca alkoholika, gdy ja musiałam wyjeżdżać i zarabiać pieniądze na jego utrzymanie - mówi mi wprost: "Ty jesteś k.rwa i pierd.lnięta, wszyscy o tobie tak mówią." Nawet jeśli jestem, to nie powód, żeby się nade mną znęcać - tłumaczę mu ... ale już chyba niczego nie odkręcę ................... Wszyscy w tym systemie są przeciwko mnie! A ja ofiara słyszę - to czego siedzisz, idź jak ci się nie podoba ? Dokąd? A co to kogo obchodzi? Albo siedź i cierp, jak wszyscy, albo zamknij mordę!(psie) (czyli suko) Taka jest rzeczywistość ofiary w tym świecie.

  • gość 2019-05-16 07:02:13

    gość 2019-05-16 05:36:44

    "A ja będę wnioskować do Komisji ..." że to ow(o)ce nowej ewangelizacji tak samo dobrej jak ta stara że to mentalność wypracowana przy głoszeniu nowej ewagelii - ewangelii ks.zKórwySynów

  • gość 2019-05-16 07:22:40

    Papież F. delikatnie mówiąc podczas audiencji Prezydenta RP w stolicy apostolskiej zażądał od Dudy zmiany mentalności ciekawe czy ta lepsza zmiana od dobrej zmiany idzie już po myśli przewodniej Jezuity Franciszka widzącego jak nisko upadła mentalność wyższej inteligencji katolickiej w Polsce tą mentalność pielęgnującej od czasów feudalnej formacji duchownej ?

  • gość 2019-05-16 08:11:33

    gość 2019-05-16 07:00:18.... Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego wspierany przez rekomendowanie ustaw konsultowanych z wartownikami "wielkiej tajemnicy..." umacnianej przy "apostolstwie trzeźwości" trzeźwych jak (orwellowska) świnia modląca się na pokaz pobożnie w sercu bezbożnie przed majestatem miesiąca trzeźwości narodowej w narodzie w którym nie ma ani jednego miesiąca normalności .... od wieków nie tylko od rewolucji "komuszej" pokalanej fałszywym świadectwem przeciw prawdzie przez C U R V A(łać)autorytety przeciwko którym ta rewolucja się napina "....na wieki wieków amen" "niech będzie pochwalony..." narodowy program trzeźwości ... braku trzeźwości duchowej

  • gość 2019-05-16 08:12:47

    Chrystianizacja ( obecna mentalność) trwała długie wieki i skutkowała miliardami poniesionych ofiar! Prezydent Duda nie odmieni tego w ciągu swojej jednej prezydentury. Sam święty Jan Paweł II doskonale zdawał sobie sprawę, że tego odmienić się nie da...I wcale o to się nie modlił. Modlił się : Niech zstąpi Duch Twój i odmieni oblicze tej ziemi. Duch odmienił oblicze , ale mentalność niech odmieni prezydent?

  • gość 2019-05-16 08:33:07

    @ gość 2019-05-16 08:12:47 różne znaki na ziemi i niebie (tzw znaki czasu) wskazują rze tak brzydko powiem irz ucony w piśmie "poprawcie mnie jak się mylę" PawełII swięty tak samo jak pierwszy święty Paweł święty jak ta cała jego ewangelizacja narodów nie poszedł za Jezusem jak Jan II-gi syn Maryi pierwszy wśród równych jej synów bożych ... dwu licowa jak się wyjaśnia postać wieloraka JPII to jak się okazuje TW Ojca którego Jezus pierwszy syn Maryi Matki Jezusa nazwał diabłem o czym świadectwo daje Jan (J 8 - 44-do nadal) w osobowości wielorakiej "polskiej głowy kościoła" Jan był osobowością zdominowaną przez osobowość (duchowość) pawłową która z "głowy kościoła" wyparła osobowość ja nową umiłowanego ucznia Jezusa na którego boży syn cedował własną tożsamość i jej myśl przewodnią zaczerpniętą wprost z domu ojca Jezusa - dla kogo to chińszczyzna ten "prawdziwy katolik"

  • gość 2019-05-16 09:44:41

    Ja skupiam się na swojej mentalności, ponieważ nie chcę, żeby była deformowana przez jakieś chorobliwe lub niechorobliwe złe emocje. Kontaktu z Janem Pawłem II nie miałam, wiec nie jestem aż taką fanatyczką Jego Wielkości jak większość w tym społeczeństwie. Mnie podpadł tym, że nakrzyczał kiedyś na moją mamę. Przeszła w swoim życiu gehennę, którą teraz dopiero rozumiem, gdy sama przez nią przechodzę. Pochodziła z bardzo religijnej rodziny, wykształcenie zdobywała w jakimś klasztorze, ale zbyt gorliwą parafianką nie była przeszła przez gehennę, rozwiodła się ze swoim oprawcą ( który do dziś uważa, że to ona stosowała przemoc wobec niego) - poukładała sobie życie po swojemu, materialnie - i nagle wielka nadzieja odnowy w Duchu Świętym, odnowy utraconego życia duchowego - Jan Paweł II w Łomży. Była na tym spotkaniu. Ja oglądałam tylko w tv i słyszałam, jak grzmiał na rozwodzących się rodziców. A to się mamie dostało, pomyślałam! Nie wiem, czy się dostało, ale potem już machnęła na ten cały kościół ręką, czyli postanowiła jak wielu w tym kościele być owieczką na miarę swoich możliwości i nie wychylać się.

  • moje zdanie - niezalogowany 2019-05-16 09:46:16

    Mądrego, to i karczma nie zepsuje; a złego, to i kościół nie naprawi...

  • KONFEDERACJA : - niezalogowany 2019-05-16 09:58:37

    KONFEDERACJA : to Polska Racja Stanu !

  • gość 2019-05-16 09:58:48

    Najgorzej jak się trafi dwa w jednym: i mądry i zły! A trafiają się w dziejach świata, trafiają!

  • gość 2019-05-16 13:27:31

    Ograniczenia w sprzedaży alkoholu powodują efekt odwrotny. Jeśli taki "konsument" wie, że wieczorem będzie miał trudność z kupnem alkoholu, to kupi go więcej, na zapas. A jak już ma pod ręką więcej, to więcej wypije. Prohibicja nikogo niczego nie nauczyła.

  • gość 2019-05-16 14:13:17

    gość 2019-05-16 13:27:31 a to niełuk z tego biśkupa cała jego inteligencja kupą makulatury przemawia nic z g łowy

  • gość 2019-05-16 14:47:56

    W zwiększeniu liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych oraz skrócenia ich odległości od miejsc chronionych do 50 m. jest jeden na pewno wielki plus! Wzrośnie pomiędzy tymi punktami konkurencja i - Ameryka - trzymająca rękę na pulsie będzie smarować tu i tam - by konkurencję zwalczać. Będą najazdy sanepidu, będą kontrole innych instytucji, mandaty, gnębienie - i znów razem z laną strumieniami wódką poleją się się strumieniem dolary i złotówki , a ci biedni pijacy jak byli, tak będą obdzierani, dzięki nim to państwo odmienia swoje oblicze! I dzięki ich ofiarom - rodzinom, żonom, dzieciom, kolejnym pokoleniom, którym przypomina się pamięć o przodku pijaku znęcającym się nad rodziną, a któremu nierzadko stawia się pomniki - aby kuły oko środowiska na oczach którego rodzina była maltretowana,lecz nikt palcem nie ruszył, by pomóc matce czy dzieciom. W najgroźniejszej najwyżej sytuacji jakiś gospodarz z sąsiedztwa pozwolił schronić się gdzieś w stodole czy szopie, pod warunkiem że się nie wyda, bo pijane monstrum może później tę szopę czy stodołę podpalić. Jak by nie było, wpływów gotówki do samorządów i różnych osób w różnych instytucjach będzie więcej. Nie dziwę, że Senator Anders to bagno bez dna i możliwości uregulowania - zwyczajnie opuściła!

  • gość 2019-05-16 14:49:41

    *nie dziwię się

  • ++++BMC+++ - niezalogowany 2019-05-16 16:37:31

    a nie Dziwisz się że Senator Anders w to bagno była zameldowana ?

  • ++++BMC++++ - niezalogowany 2019-05-16 16:47:01

    jedni drugich brzemiona noście i tak królowe anielskie z kółek różańcowych dźwigały brzemiona obrońców autorytetu ks.pedofilów a ofiary ks.pedofilii dźwigały brzemię kolców kluchów z tych różyczek a Anders nie mógł iść do Polski na zachód najkrótszą drogą tylko dookoła świata ? Dziwne to bagno bez dna i możliwości uregulowania na wprost tylko obejścia na okrętkę ... także "prostujcie drogę pańską" to pokrętne drogi Historii powszechnej kościoła powszechnego staną się powszechnie mniej bolesne dla wszystkich nie tylko dla ofiar "rodzin katyńskich"

  • gość 2019-05-16 17:31:31

    Z tym dziwieniem się trochę przesadziłam. Bardziej zdziwiłabym się i uwierzyła w cuda, gdyby Pani Senator udało się pozałatwiać wszystkie nurtujące region problemy. Najwidoczniej swoje już tu zrobiła, teraz czas na wyższy poziom cywilizacji ... :)

  • gość 2019-05-17 05:42:01

    Alkohol powinien być sprzedawany wyłącznie w aptekach, na receptę i wyłącznie osobom posiadającym zaświadczenie od psychologa oraz psychiatry - potwierdzające, że nabywca tegoż alkoholu nie ma zaburzeń lub przeciwwskazań , a także wskazówkę, iż potrzebuje niewielkiej dawki, aby w ogóle zacząć funkcjonować .... , bez tej życiodajnej kropli - bidak ani rusz!! Problemy alkoholowe byłyby rozwiązane , Komisje - także!

  • gość 2019-05-17 05:50:03

    Moim zdaniem - samo głosowanie na tak lub nie czy wstrzymanie się - to trochę za mało jak na osoby uprawnione do głosowania. Proszę podać argumenty uzasadniające swoje decyzje.

  • gość 2019-05-17 06:35:17

    Odchodzenie od absurdów? Najpierw zwiększono liczbę członków Komisji Alkoholowej,przewidując, że liczba punktów sprzedaży alkoholu się zwiększy, czyli zwiększy się też zakres pracy owej Komisji. Z góry było wiadomo? Absurd....Trochę niesmaczne jest, kiedy wiceprezydent na pytanie radnego o przyczynę zwiększenia ilości osób w Komisji odpowiada, że była to decyzja prezydenta, a on nie widzi potrzeby tłumaczenia decyzji podejmowanych przez prezydenta. Łomża to jest prywatny folwark? Czy może już tak jest w całej Polsce??? Będąc ofiarą przemocy alkoholika, wykluczoną w swoim środowisku - jestem przerażona tym, co się dzieje! Systemem, który się wytworzył..........państwo-kościół.

  • gość 2019-05-17 06:43:40

    Pracując jako polska tania siła robocza u Szkotów - przerażona systemem, jaki tam panował - kiedy cała nasza polska kilkunastoosobowa grupa opuszczała miejsce pracy, nie godząc się głównie na warunki tam panujące, szkocki pracodawca pytał nas o przyczynę, zależało mu na tym, aby poprawić się, aby pracownicy go nie opuszczali. Kiedy powiedziałam, że ten system pracy mnie przerasta, odpowiedział - warunki może zmienić, jest w stanie, ale systemu - nie. Słabsze jednostki wysiadają w tych wszystkich systemach psychicznie lub nerwowo, także fizycznie. Kogo to obchodzi?

  • gość 2019-05-17 06:45:34

    Pracując jako polska tania siła robocza u Szkotów - przerażona systemem, jaki tam panował - kiedy cała nasza polska kilkunastoosobowa grupa opuszczała miejsce pracy, nie godząc się głównie na warunki tam panujące, szkocki pracodawca pytał nas o przyczynę, zależało mu na tym, aby poprawić się, aby pracownicy go nie opuszczali. Kiedy powiedziałam, że ten system pracy mnie przerasta, odpowiedział - warunki może zmienić, jest w stanie, ale systemu - nie. Słabsze jednostki wysiadają w tych wszystkich systemach psychicznie lub nerwowo, także fizycznie. Kogo to obchodzi?

  • gość 2019-05-17 07:42:08

    W chwilach największej goryczy za wszystkie upokorzenia i prześladowania mnie i moich dzieci oraz okazywanie współczucia i hołdowanie naszemu oprawcy - pijakowi- największą nienawiść odczuwam do tego całego plugawego, zakłamanego, świńskiego bydła rządzącego Kościołem, duchowieństwem, wiernymi, pretendującego do bycia elitą w swoim środowisku, ważniejszą od wszystkich ważnych , bydła działającego na zasadzie : zamknij mordę, a jak nie - to cie nauczymy suko! Trzoda świń! wykorzystywana przez ich hodowców! Winą obarczam tych, którzy owymi "świniami" posługują się, aby ofiary wdeptać w błoto. Tak wygląda myślenie ofiary alkoholika, która sukcesywnie przez kilkadziesiąt lat jest niszczona mimo wielu podejmowanych działań i własnych, i Komisji . Najpierw ojciec, później mąż, teraz zapowiada się, że syn .... Dlaczego? Kto rozpija ten naród ?????? z pokolenia na pokolenie!!!! Obecnie to już nawet nadziei nie mam, że Boża sprawiedliwość tę jedną z drugą świnię wypasioną na cudzej krzywdzie dosięgnie.

  • gość 2019-05-17 09:21:18

    Pamiętam pewien obrazek opisany w czasach PRL przez starszą kobietę: kilku sowietów popijali sobie w gorzelni bimber, czerpiąc z basenu. Kiedy poziom czerpanego sowieckiego eliksiru się obniżył, wepchnęli do tego basenu najbardziej zamroczonego spośród siebie i znów mogli czerpać, aż sami padli zamroczeni. Ponoć gwałcili kobiety i później ci ich potomkowie postępowali i do dziś postępują tak samo!

  • gott Mit uns - niezalogowany 2019-05-17 12:52:55

    @ gość 2019-05-17 06:35:17 Odchodzenie od absurdów? Najpierw ... NON POSSUMUS 3x"nie" dla rasizmu..." Rasy Panów " (bezdzietnych w cudzy słowie oczy wiście) i Rasy Matek LEPSZEGO SORTU takich co kultywują sojusz Matriarchatu z Tronem Ojców "lepszego sortu" oczy wiście ... sprawujących władzę w imię matki (niejako CUDZYMI RĘKAMI) prokreacji ku chwale ("zło dziejów chwały chrystusowej") duszPasterzy Ojców Pokoju na ziemi tej ziemi dbających o pokój za pomocą służb mundurowych ... żeby się im dzieci odbijane między kijem i marchewką ... nie skarżyły za granicę ... no. do kongregacji Ojca Świętego ;/ albo do trybunału Ojca Tuska ... bo "Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze..." (http://www.tvn24.pl) ... sąsiadów wciąga a oni sobie tego nie życzą także "przeprażmy i prosimy o ..." więcej ... oddawania "krwi z Chrystusem" (w tradycji żydów krew to symbol duszy) przy Krzyżu Świętym dla ks.anty chrystów przy krzyżu cierpienia "życia z ... passio(łac cierpienie męka) "...na wieki wieków amen"

  • gość 2019-05-17 14:59:24

    Rasizm istnieje - pewnie urojony - w głowach tych, którzy z jakichś powodów chcą się czuć lepszymi od innych , wobec czego tworzą podziały, dystans i tam właśnie gdzie to możliwe - wykluczenie na zasadzie : albo ona, albo ja... Kółko graniaste się tworzy. Kiedy sobie taki mały rasista swoje grono precyzyjnie wyłuskanych typków stworzy , rzuca się w tym gronie jak g. w betoniarce, aby wszyscy chodzili tak jak on chce. Dużo tych kołek graniastych, szkoda nawet, że nie stworzą jakiegoś większego koła godnego miana elity, duchowego i intelektualnego wzorca oraz podpory dla społeczeństwa w tym naszym kraju małpującym najczęściej wzorce czerpane od innych.

  • gość 2019-05-17 21:15:49

    gość 2019-05-17 14:59:24 manipulując "w dobrej wierze" duszpasterze rodzin dzielą rodziny by je łączyć na swoja modlę jednym "koniuszkiem" wężowego języczka uwagi rozbijają jedność a drugim koniuszkiem prowadzą rozmowy ekumeniczne w trosce o ... w modlitwie o ... jedność nie tylko chrześciajn

  • gość 2019-05-17 21:46:01

    chrześciajn ... kto widzi "oczywiste" ten sobie sam poprawi ... spróbujcie zobaczyć "rzeczywiste" błędy języka ewangelizacji np. błędy jakie robi duszpasterstwo rodzin ... a jest takie lewackie powiedzenie że kocimi łbami piekło jest wybrukowane niektórzy mówią że głowami księży ... to się nie wzięło z absurdalnych urojeń ale z obserwacji i doświadczeń absurdów duszpasterskiej troski o liturgicznie umacniany ład w narodzie i między narodami jakimi z urzędu nauczycielskiego kościoła zajmuje się "apostolstwo narodów" manipulując swoim członkami bardzo oddalonymi od głowy ...kościoła ... tej pierworodnej (jednorodnej nie dwulicowej)

  • gość 2019-05-18 04:46:23

    Księża jak księża - ale co się dzieje w szkołach? To one są gniazdem plugastwa rozprzestrzeniającego się po świecie. W nich młody człowiek zostaje raz na zawsze pogwałcony i ulepiony na modłę potworów, które go pogwałciły bezwzględnością i przemocą! najczęściej psychiczną (torturą!), bo fizyczna została zakazana. Szkoła to jest ten syf!

  • gość 2019-06-26 12:49:15

    takiej komisji to wielkie dzięki z jej przewodniczącym i jego życiową drogo nie wie do czego jest powołana komisja wstyd ale czas zapłaty przyjdzie

Dodajesz jako: |