Wczoraj w Klubie Rubicon w Domu Studenta PWSiP w Łomży przed publicznością zadebiutował oficjalnie akordeonowy duet „My z Łomży”. Arkadiusz Korytkowski i Michał Sawicki - wirtuozi akordeonu obiecują, że gdziekolwiek będą grać zawsze godnie będą reprezentować swoje miasto. W zamian łomżyniacy mają tłumnie przychodzić na ich występy…
W piątek rozpoczął się trzydniowy karnawał akordeonowy zorganizowany przez stowarzyszenie „Świat Akordeonu. To nie tylko formalne stowarzyszenie , ale także otwarta grupa na facebooku, mająca dziś już prawie 5 tys. członków, dla których ten instrument to pasja.
- Jestem muzykiem weselno-pogrzebowym – żartuje Janek Stokowski, który na spotkanie grupy przyjechał z Warszawy. – Na swoim akordeonie grałem m.in. na weselu Michała Wiśniewskiego i Dominik Tajner. Często akompaniuję przy pogrzebach znanych osób – dodaje akordeonista, który na swoim instrumencie gra od 50 lat.
Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji wideo i wysłuchania opowieści ludzi z pasją!