Osoby poszkodowane przez pandemię COVID-19 mogą otrzymać 1500 zł miesięcznego dofinansowania opłaty za czynsz na pół roku. Dopłata przysługują wyłącznie do najemców i podnajemców – zarówno zamieszkujących w budynkach komunalnych, jak i tych, którzy wynajmują mieszkania lub pokoje na zasadach rynkowych.
Można składać wnioski o dofinansowanie w wysokości do 1500 zł miesięcznie na czynsz. Z pomocy skorzystać mogą pracownicy, których zarobki spadły z powodu pandemii COVID-19. Dotacja przyznawana jest w kwocie do 75 proc. wysokości miesięcznego czynszu (wraz z dodatkiem mieszkaniowym), jednak nie więcej niż 1500 zł.
Osoby, które w wyniku pandemii koronawirusa znalazły się w gorszej finansowej sytuacji mogą ubiegać się o dofinansowanie czynszu. W celu otrzymania dotacji pracownicy muszą udowodnić, że ich średnie miesięczne dochody spadły o minimum 25 proc. na jednego członka gospodarstwa domowego w trzech miesiącach poprzedzających złożenie wniosku w porównaniu do 2019 roku (na podstawie rozliczenia PIT). Dotacja przyznawana jest w kwocie do 75 proc. wysokości miesięcznego czynszu (wraz z dodatkiem mieszkaniowym), jednak nie więcej niż 1500 zł.
Pracownicy mogą otrzymać pomoc na okres maksymalnie sześciu miesięcy. Beneficjentami mogą być tylko osoby, które wynajmowały mieszkanie komunalne, należące do towarzystw budownictwa lub lokal od osób prywatnych oraz firm przed 14 marca 2020 roku.
Wszelkie informacje dot. zasad i trybu przyznania dopłaty do czynszu, można uzyskać w Referacie Spraw Lokalowych Urzędu Miejskiego w Łomży ul. Polna 16 , tel.86 216 09 92.