- Prezydent Andrzej Duda jest dobrym kandydatem, jest dobrym gospodarzem i wszyscy będziemy na niego głosować w mojej ukochanej Łomży - mówił wicemarszałek Marek Olbryś podczas spotkania zorganizowanego w ramach samorządowej inicjatywy poparcia kandydatury Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Na muszli koncertowej w Łomży grupa lokalnych działaczy oraz sympatyków Zjednoczonej Prawicy namawiała do głosowania w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę. Była to kolejna w Podlaskiem konferencja prasowa, którą zorganizowano w ramach samorządowej inicjatywy poparcia jego kandydatury na urząd Prezydenta RP - #PodlaskieDlaDudy.
Do głosowania na Dudę zachęcał m.in. wicemarszałek Marek Olbryś. Jego zdaniem z Andrzeja Dudy trzeba "brać przykład" i "dużo zrobił dla samorządów, na przykład dla Łomży".
- To nie jest przypadek, że w Łomży jest wojsko, że jest jednostka wojskowa. To jest wszystko również dzięki panu prezydentowi. (...) My popieramy tą kandydaturę, jesteśmy za panem prezydentem - mówił.
Do oddania głosu na Andrzeja Dudę zachęcał też marszałek Artur Kosicki. Jego zdaniem Duda jest gwarantem tego, że wszystkie programy z których korzystają mieszkańcy, będą realizowane.
- Szanowni Państwo, szanowni koledzy, samorządowcy, serdecznie dziękuję wam, że tu jesteście. Pamiętajcie, teraz to pan prezydent liczy na nas. Na nasz głos, na nasze wsparcie. I za to w imieniu swoim i jego serdecznie wam wszystkim dziękuję, że można na łomżyniaków liczyć.
Reklama
Poparcia Andrzejowi Dudzie udzielili również m.in. starosta Lech Szabłowski, który zachęcał mieszkańców powiatu do głosowania na obecnego prezydenta, a także radny sejmiku Piotr Modzelewski, którego zdaniem głosowanie na Dudę to "najlepszy wybór jaki tylko może być".
Prezydent "dużo zrobił dla samorządów, na przykład dla Łomży", jednak w ciągu ostatnich kilku lat nie pojawił się osobiście w grodzie nad Narwią. Odwiedził za to Tyszki Nadbory, Kolno i Kulesze Kościelne. Czy oprócz wsparcia lokalnych działaczy Zjednoczonej Prawicy, prezydent będzie mógł liczyć na wsparcie pozostałych łomżyniaków? Dowiemy się już niedługo.