Reklama

Nauczyciele przejdą testy na obecność koronawirusa

31/12/2020 12:05

Testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność SARS-CoV-2 odbędzie się między 11 a 15 stycznia 2021 roku - informuje Ministerstwo Zdrowia. Badania mają być dobrowolne i bezpłatne. Nauczyciel z wynikiem pozytywnym nie będzie mógł wrócić do szkoły.

"Ministerstwo Zdrowia zebrało informacje o zapotrzebowaniu na testy dla nauczycieli poprzez kuratoria i Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Wynika z nich, że chętnych na przeprowadzenie testu  będzie ok. 190 tys. osób. Obecnie Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierają listy imienne pedagogów ze szkół podstawowych" - informuje resort zdrowia.

Testy będą wykonywane metodą RT-PCR, w sanepidach oraz mobilnych punktach drive thru. Będą one dobrowolne.

"Jeśli nauczyciel nie ma niepokojących objawów choroby i nie zdecyduje się na test, będzie mógł wrócić do nauczania" - czytamy.

Reklama

Personel ze szkół może także zgłaszać się do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych. Pracowników administracji obowiązują identyczne zasady jak nauczycieli.

Ministerstwo dodaje, że powrót dzieci do szkół nie zależy od wyniku testowania nauczycieli, lecz od dalszego przebiegu epidemii.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości