Łomżę ominęła nawałnica, która przetoczyła się przez północno-wschodnią Polskę. Mniej szczęścia miała pobliska Ostrołęka. Tam ulewa zalała ulice i chodniki.
Przed możliwymi burzami i ulewnym deszczem ostrzegali dziś rano synoptycy IMGW-PIB. Alert I stopnia zaczął obowiązywać o godz. 12:00. W Łomży mogliśmy jednak zobaczyć wyłącznie krótki deszcz, a o przechodzącej burzy świadczyły niesione z daleka odgłosy grzmotów. Nawałnica na szczęście ominęła nasze miasto.
Z żywiołem musieli zmierzyć się za to mieszkańcy pobliskiej Ostrołęki. Tam gwałtowna ulewa zalała ulice, chodniki i piwnice w nieruchomościach. Skutki nawałnicy można zobaczyć na portalu Moja Ostrołęka.
Aktualnie w Łomży możemy korzystać z promieni słońca. Z prognoz synoptyków wynika, że burz z gradem powinniśmy spodziewać się jeszcze w niedzielę i poniedziałek.

zdj. główne: Moja Ostrołęka