Reklama

Nie będzie łączenia przedszkola „Dwójki”? Prezydent mówi nie!

24/05/2022 15:46

W ubiegłym tygodniu grupa radnych z różnych klubów wystąpiła do przewodniczącej Rady Miejskiej Łomży z wnioskiem o wprowadzenie pod obrady najbliższej sesji projektu uchwały w sprawie zamiaru włączenia Przedszkola Publicznego nr 2 w Łomży w strukturę Szkoły Podstawowej nr 2. Wygląda na to, że ten pomysł nie doczeka się realizacji.

Najpierw  okazało się, że wniosek musi zostać poprawiony, gdyż podpis przewodniczącej Alicji Konopki jest nieczytelny i nie spełnia wymogów formalnych. Nieprawidłowości dopatrzył się podczas ostatniej Komisji Edukacji i Kultury radny Andrzej Grzymała, przewodniczący klubu radnych prezydenta.

Poprosiliśmy Ratusz o komentarz, co dalej w tej sprawie się zadziało. Jak przekazał nam główny specjalista w Kancelarii Prezydenta Miasta – Łukasz Czech, na jutrzejszej sesji Prezydent Miasta ma zawnioskować, aby temat w ogóle zdjąć z porządku obrad.

Reklama

Przypomnijmy, że pod wnioskiem podpisali się radni różnych klubów: Waldemar Cieślik, Marcin Dębek, Hanka Gałązka, Wiesław Grzymała, Marianna Jóskowiak, Alicja Konopka. Warto dodać, że żaden z wnioskodawców nie pojawił się na spotkaniu w przedszkolu z rodzicami.

Jak argumentowali, podstawową przesłanką do podjęcia tego typu uchwały są względy ekonomiczno-finansowe, skutkujące pomniejszeniem wydatków na obsługę administracyjno-księgową. Połączenie obu placówek miało nastąpić od 1 stycznia 2023 roku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości