Potwierdza to w rozmowie z nasza redakcją m.in. dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Małgorzata Pietrusewicz.
Łączenie klas w polskim systemie edukacji jest znane od dawna. W ostatnich dniach w środowisku nauczycielskim pojawiła się pogłoska, że w związku z oszczędnościami takie rozwiązanie planowane jest w łomżyńskich szkołach podstawowych.
Skontaktowaliśmy się z dyrektor „Piątki” Małgorzatą Pietrusewicz, która potwierdziła naszą informację – łączenia klas w Szkole Podstawowej nr 5 nie będzie!
Od jednego z radnych wiemy także, że Miasto nie zamierza szukać oszczędności poprzez tego typu działania.