Reklama

#NieKłamMedyka! Apel załogi łomżyńskiego pogotowia [VIDEO]

24/03/2020 15:26

Każdego dnia narażają siebie, by ratować ludzkie życie i pomagać chorym. Aby robić to skutecznie i bezpiecznie, muszą mieć dostęp do wszelkich potrzebnych informacji. W okresie epidemii zatajanie prawdy w sposób szczególny naraża medyków na wykluczenie z udzielania pomocy. Aby uświadomić o tym ludzi, powstała akcja #NieKłamMedyka. Włączyła się w nią też załoga Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

- Podczas wzywania karetki lub innych służb - prosimy o podawanie prawdziwych i rzetelnych informacji dotyczących waszego pobytu za granicą, waszych bliskich lub możliwego kontaktu z osobą, która stamtąd wróciła. Jeżeli macie gorączkę, kaszel, duszność, którą wiążecie z tymi osobami - mówcie prawdę! - apeluje Mariusz Dzbeński, ratownik medyczny zespołów wyjazdowych WSPR w Łomży. - Jest to narażenie naszych kolegów, koleżanek, rodzin i innych ludzi na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Nasze zespoły codziennie są poddawane kwarantannie. Jeżeli ukryjecie te informacje, być może nikt niedługo nie wyjedzie do waszej babci, mamy czy dziecka.

Ewelina Potaś, przełożona pielęgniarek WSPR w Łomży podkreśla, że w placówkach medycznych każda para rąk jest na wagę złota.

Reklama

- Chcemy pracować, dlatego prosimy: informujcie, nie kłamcie, nie zatajajcie! Jeszcze jesteśmy. To tylko od państwa zależy jak długo będziemy - mówi.

Pamiętajmy, żeby nie ukrywać informacji o swoim stanie zdrowia! Dotyczy to również kontaktów z innymi służbami ratującymi życie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości