Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży zrealizowali wspólnie teledysk - cover piosenki Black Eyed Peas #whereisthelove. Na pomysł wpadł Mariusz Hołownia, uczeń III klasy I LO w Łomży, a w jego realizacji pomogli mu koledzy i koleżanki oraz nauczyciele. A wszystko zaczęło się od zbiórki na rzecz Aleppo...
Zbiórkę na rzecz Syryjczyków z Aleppo zorganizowała w listopadzie 2016 roku Katarzyna Lipska, nauczycielka WOS-u i historii w I LO w Łomży. Potem pojawiło się marzenie, by stworzyć cover piosenki Black Eyed Peas #whereisthelove. Teledysk, który przed miesiącem powstał jako efekt realizacji tego marzenia został zauważony przez ogólnopolski katolicki portal społecznościowo-informacyjny Deon.pl
- Podczas zbiórki Mariusz Hołownia, jeden z naszych uczniów stwierdził, że w akcję świetnie by się wpisał teledysk grupy Black Eyed Peas. Kiedy pomysł dojrzewał w jego głowie, w przedsięwzięcie zaangażowali się inni - tłumaczy nauczycielka portalowi Deon.pl.
- To było moje marzenie; bardzo spodobał mi się przekaz tej piosenki. Miałem taki okres, że słuchałem jej nawet dziesięć razy dziennie - powiedział Deonowi Mariusz Hołownia, uczeń, który wpadł na pomysł stworzenia teledysku. - Potem porozmawiałem o tym z moją dziewczyną, następnie z kolegami. W końcu postanowiliśmy zrealizować nasz plan.
Cały film został nagrany w szkolnej auli... telefonem komórkowym. Uczniowie skorzystali jedynie z profesjonalnego oświetlenia. Nagrywaniem materiału zajęło się dwoje z nich. Celem stworzenia teledysku było, jak mówi Mariusz, chęć żeby ludzie zastanowili się nad przekazem filmu. Jak podkreśla, realizacja pomysłu nie byłaby możliwa bez wsparcia przyjaciół, kolegów i nauczycieli.