Dziś wchodzą w życie nowe zasady bezpieczeństwa. Decyzja rządu została ogłoszona w miniony czwartek. Ponownie otwarte mogą być galerie handlowe oraz muzea i galerie sztuki, znikają godziny dla seniorów.
Większość dotychczasowych obostrzeń została przedłużona do 14 lutego, ale są wyjątki. Od dziś sklepy znajdujące się w galeriach i centrach handlowych mogą być otwarte w reżimie sanitarnym. W placówkach tego typu obowiązują limity klientów: 1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2 oraz 1 os/15 m2 – w sklepach powyżej 100 m2. Nadal zamknięte pozostają restauracje i punkty gastronomiczne w centrach i galeriach handlowych. Możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos.
Kolejną zmianą jest likwidacja tzw. godzin dla seniora. Do tej pory od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 zakupy w punktach handlowych mogły zrobić jedynie osoby, które ukończyły 60 lat. Nie licząc wyjątkowych przypadków.
Od dziś otwarte mogą być muzea i galerie sztuki. Również one muszą funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym.
Ograniczenia i zasady bezpieczeństwa: