Reklama

Nowi radni w nowej radzie [VIDEO i FOTO]

24/10/2018 16:32

W Radzie Miejskiej od następnej kadencji pojawi się wielu nowych radnych. Przed nimi pięć lata wyzwań i miejmy nadzieję poświęcenia w wykonywaniu obowiązków. Przedstawiciele mieszkańców odebrali dzisiaj od Miejskiej Komisji Wyborczej oficjalne zaświadczenia o wyborze. Jakie priorytety mają w przyszłej kadencji?

- Liczyłem, że moja czteroletnia praca w radzie osiedla zostanie przez mieszkańców Łomżycy, Kraski doceniona, myślę, że ten wynik znakomity pokazuje, że warto pracować, warto współpracować również ponad podziałami, robić swoje a efekty po prostu przychodzą - mówi Piotr Serdyński, wybrany z list KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. 

Celem Piotra Serdyńskiego, który od mieszkańców otrzymał aż 743 głosy jest rzetelne wywiązywanie się z obowiązków radnego - konkretna praca i analizowanie wszystkich dokumentów.

Reklama

- Chciałbym pokazać, że młodość, aktywność to jest coś, co właśnie w tej radzie  Łomży jest potrzebne - mówi Serdyński.

Tedeusz Kowalewski, wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości spodziewał się wyniku o 15 głosów mniejszego ale ostatecznie udało mu się uzyskać poparcie 315 mieszkańców.

- W tej kadencji chcę być strażnikiem dobra wspólnego - mówi. - Chodzi o to, żeby publiczne pieniążki były wydawane w taki sposób, aby nie faworyzować jednych grup kosztem drugich grup społecznych - dodaje.  

Zdaniem Andrzeja Podsiadło, wybranego z list KWW Przyjazna Łomża, do jego wygranej przyczynił się w znacznym stopniu udział w budżecie obywatelskim.

Reklama

- Ten budżet obywatelski zagrzał wszystkich mieszkańców mojego osiedla do upomnienia się, że tak powiem o swoje potrzeby - mówi nowy radny.

Andrzej Podsiadło chciałby aby miasto rozwijało się równomiernie a środki przeznaczane na inwestycje miejskie były dzielone równo.

Andrzej Grzymała, wybrany z list komitetu KWW Mariusza Chrzanowskiego stwierdza, że jest tu po to aby służyć mieszkańcom Łomży i liczy, że uda się zrobić cokolwiek dla ludzi.

- Na pewno zrównoważyć budżet, inwestycje, bo one napędzają to co może się dziać dobrego - mówi Grzymała. - Każdy by chciał wydawać jak najwięcej ale żeby wydawać jak najwięcej to trzeba mieć te więcej - dodaje.

Reklama

Kandydaci zostaną zaprzysiężeni podczas pierwszej w nowej kadencji sesji Rady Miejskiej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości