Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży uzyskała zgodę ministra nauki i szkolnictwa wyższego na prowadzenie kierunku logistyka. Będzie to już siódmy kierunek oferowany przez łomżyńską uczelnię.
Logistyka jest bardzo perspektywicznym i bardzo aktualnym kierunkiem – podkreśla dr hab. Roman Engler, rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.
- Udało nam się pozyskać do współpracy wybitnych praktyków i teoretyków w zakresie logistyki, z naszego regionu i z naszego kraju. Chciałem zwrócić uwagę maturzystom, że można wyjeżdżać z Łomży, podejmować pracę najczęściej za najniższe wynagrodzenie, bo takie są początki, wynajmować stancję, ale można studiować w Wyższej Szkole Agrobiznesu i mieć status studenta, gdzie będąc zatrudnionym u pracodawców można zarabiać na początek 3200 złotych netto, gdzie nie mając statusu studenta wynagrodzenie netto wynosi 2200 złotych.
Reklama
Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży proponuje przyszłym studentom logistyki studia I stopnia, zarówno stacjonarne jak i niestacjonarne, z dużym naciskiem na nabycie umiejętności praktycznych. Część zajęć oraz praktyki będą odbywały się poza murami uczelni – władze WSA zawarły już porozumienia z kilkudziesięcioma przedsiębiorstwami. 3,5-roczna nauka zakończy się uzyskaniem tytułu inżyniera.
- Na studiach praktycznych, na studiach niestacjonarnych jesteśmy w stanie realizować około 40 procent zajęć online, natomiast wszystkie ćwiczenia, zajęcia laboratoryjne i egzaminy odbywają się u nas na miejscu. W związku z tym, będąc na uczelni w co drugą sobotę i niedzielę, w ciągu trzech i pół roku można ukończyć studia wyższe uzyskując tytuł inżyniera, a potem studiować półtora roku i uzyskać tytuł magistra – dodaje rektor Roman Engler.
Reklama
Uczelnia zapewnia, że absolwent logistyki przygotowany będzie m.in. do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, firmach spedycyjno-transportowych, jednostkach doradczych zajmujących się logistyką, pracy na stanowiskach operacyjnych, jak i strategicznych, pracy w biurach projektowych i pracowniach programistycznych, świadczących usługi na rzecz przedsiębiorstw dystrybucyjnych i transportowych czy podjęcia własnej działalności gospodarczej.
- Wartość absolwentów danej uczelni jest dzisiaj monitorowana przez ministra edukacji i nauki, czyli mamy system ELA, w którym widzimy zarobki, miejsca pracy, jak odnajdują się absolwenci. Tutaj chcę dodać, że absolwenci Wyższej Szkoły Agrobiznesu od lat znajdują się w czołówce – mówi dr hab. Andrzej Borusiewicz, prorektor WSA w Łomży.
Reklama
Przyszli studenci logistyki będą mogli wybrać trzy specjalności: zarządzanie łańcuchem dostaw, logistyka transportu oraz logistyka biznesu.
- Staramy się, żeby ten kierunek miał charakter interdyscyplinarny i jak najlepiej przygotowywał naszych studentów do podjęcia pracy w przyszłej realizacji swojej kariery zawodowej – dodaje prorektor Andrzej Borusiewicz.
Rekrutacja już się rozpoczęła. Szczegóły znajdują się na stronie uczelni.
Więcej o kierunku w naszym materiale VIDEO