Reklama

Obóz bojerowy uczniów ZSS [FOTO]

24/12/2019 07:00

W przedświątecznej atmosferze uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży brali udział w szkoleniu z zakresu żeglarstwa lodowego w ramach międzywojewódzkiego projektu finansowanego ze środków PFRON.

Szkolenie odbywało się w integracyjnym ośrodku żeglarskim YC „Arcus” w Rajgrodzie. Ponad tygodniowy pobyt nad urokliwym Jeziorem Rajgrodzkim miał na celu zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych, przełamanie barier psychofizycznych, poprawę sprawności fizycznej, nabycie umiejętności pracy w zespole, rozwój poczucia odpowiedzialności za siebie i innych.  Program szkolenia obejmował teorię z zakresu budowy i obsługi bojera, praktykę obejmującą obsługę, taklowanie i poruszanie się na ślizgu lodowym, zajęcia szkutnicze z zakresu budowy i eksploatacji bojerów oraz zajęcia terapeutyczne. Oprócz łomżyńskiej młodzieży w programie brali udział uczniowie z Kielc, Częstochowy i Olsztyna.

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu uczniowie ZSS w Łomży mieli okazję miło i efektywnie spędzić czas, nabyć nowe umiejętności, nawiązać przyjaźnie z kolegami z innego województwa.

Reklama

/nadesłane/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości