Od poniedziałku (26.04) rząd luzuje obostrzenia związane z epidemią koronawirusa w 11 województwach, w których odnotowano w ostatnim czasie najmniej zakażeń. To m.in. województwo podlaskie.
Rząd zdecydował się na regionalizację części obowiązujących w kraju obostrzeń. Bez zmian będą obowiązywały w pięciu województwach - śląśkim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. W pozostałych 11 województwach niektóre restrykcje od dziś (26.04) zostają poluzowane. Co zmieni się w naszym regionie?
Pozostałe zasady bezpieczeństwa nie zmieniają się.
Handel
W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:
Kult religijny
Edukacja
Kultura
Hotele
Sport
W tym tygodniu zostanie ogłoszony szczegółowy plan otwarcia m.in. branży hotelarskiej i gastronomicznej