Reklama

Od dziś zmiany w obostrzeniach

21/05/2021 07:41

Od piątku działalność - w reżimie sanitarnym - mogą wznowić kina, teatry, opery i filharmonie.

Kina, teatry, opery, filharmonie i grupy cyrkowe, a także domy i ośrodki kultury w zakresie związanym z przygotowaniem i realizacją wydarzeń artystycznych, wystaw oraz projekcją filmów lub nagrań wideo, mogą wznowić od piątku (21.05) działalność w pomieszczeniach. Konieczne jest jednak zachowanie reżimu sanitarnego: obłożenie 50 proc., dystans, dezynfekcja rąk i maseczki. Uczestnicy nie mogą spożywać napojów lub posiłków. 

Działalność edukacyjną i animacyjną w pomieszczeniach mogą również wznowić domy i ośrodki kultury, a także świetlice. Tu również konieczne jest zachowanie reżimu sanitarnego. Na świeżym powietrzu możliwa jest również działalność parków rozrywki, ale za zachowaniem 50 proc. obłożenia. 

Reklama

Kolejne zmiany czekają nas 28 maja.  Zgodnie z zapowiedziami rządu otwarte zostaną restauracje (maks. 50 proc. obłożenia wewnątrz - zachowanie reżimu sanitarnego), w imprezach okolicznościowych będzie mogłlo wziąć udział do 50 osób (do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione), kryte obiekty sportowe i baseny zostaną udostępnione dla wszystkich, w zajęciach poza obiektami sportowymi będzie mogło brać udział do 250 osób,. Otwarte zostanąrównież siłownie, kluby fitness i solaria. 

31 maja uczniowie szkół podstawowych i średnich wrócą do zajęć stacjonarnych. 

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości