Reklama

Od poniedziałku zapisy nauczycieli na szczepienia [VIDEO]

04/02/2021 16:32

- W przyszłym tygodniu rozpoczynamy szczepienia nauczycieli, którzy pracują stacjonarnie w szkołach, przedszkolach i żłobkach - ogłosił podczas dzisiejszej konferencji Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak poinformował, 6 lutego trafi do Polski pierwsza dostawa szczepionki AstraZeneca.

- Nie ma lepszych i gorszych szczepionek. Wszystkie, które zostały dopuszczone na terenie Unii Europejskiej, są w 100 proc. bezpieczne i skuteczne - mówił minister Dworczyk.

Z badań wynika, że szczepionka firmy Astra Zeneca, oparta na starszej technologii w 100 proc. chroni przed ciężkim przebiegiem COVID-19 i ryzykiem śmierci, a w 60 proc. chroni przed zachorowaniem.

Dworczyk mówił, że nauczyciele i opiekunowie będą szczepieni w szpitalach węzłowych. Pierwsze mają się odbyć za tydzień, w piątek, 12 lutego.

Reklama

- Każdy nauczyciel może zgłosić się do swojego dyrektora, a dyrektorzy za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej mogą jednym kliknięciem zgłosić, zarejestrować nauczyciela do szczepienia, a następnie za pośrednictwem dyrektora będzie komunikat dla nauczycieli - mówił obecny też na konferencji Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Nauczyciele i opiekunowie będą szczepieni w szpitalach węzłowych. Szczegóły szczepień będą ustalane pomiędzy dyrekcjami szkół a przedstawicielami szpitali węzłowych.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości