Reklama

Oddali krew, zabrali choinkę [FOTO]

17/12/2025 14:54

Oddając krew, ratowali zdrowie i życie innych, a w zamian zabrali do domów symbol zbliżających się świąt. Akcja „Choinka dla życia” po raz kolejny połączyła pomaganie z bożonarodzeniową tradycją.

Do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłosiły się dzisiaj 73 osoby, aby wziąć udział w akcji „Choinka dla życia”. Krew oddało 63 osoby, a 10 zdecydowało się na oddanie osocza. Leśnicy przygotowali dla nich 70 choinek. Ostatecznie rozdano ich 68- dwie osoby odmówiły ich wzięcia.

Na miejscu, oprócz samych drzewek, przygotowane było stoisko edukacyjno-informacyjne. Uczestnicy akcji mogli dowiedzieć się z niego na temat gospodarki leśnej, pracy leśnika oraz o samych choinkach.

„Choinka dla życia” od lat cieszy się dużą popularnością. W naszym regionie w akcję włączyło się 7 nadleśnictw. W Białymstoku dla krwiodawców przygotowano aż 700 drzewek.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/12/2025 14:59
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości