Oddając krew, ratowali zdrowie i życie innych, a w zamian zabrali do domów symbol zbliżających się świąt. Akcja „Choinka dla życia” po raz kolejny połączyła pomaganie z bożonarodzeniową tradycją.
Do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłosiły się dzisiaj 73 osoby, aby wziąć udział w akcji „Choinka dla życia”. Krew oddało 63 osoby, a 10 zdecydowało się na oddanie osocza. Leśnicy przygotowali dla nich 70 choinek. Ostatecznie rozdano ich 68- dwie osoby odmówiły ich wzięcia.
Na miejscu, oprócz samych drzewek, przygotowane było stoisko edukacyjno-informacyjne. Uczestnicy akcji mogli dowiedzieć się z niego na temat gospodarki leśnej, pracy leśnika oraz o samych choinkach.
„Choinka dla życia” od lat cieszy się dużą popularnością. W naszym regionie w akcję włączyło się 7 nadleśnictw. W Białymstoku dla krwiodawców przygotowano aż 700 drzewek.