Reklama

Odeszła Grażyna Wycińska, wieloletni pedagog szkół łomżyńskich

04/05/2017 05:04

Wieczorem, 2 maja 2017 roku w wieku 61 lat, odeszła od nas Grażyna Wycińska, wieloletni pedagog szkół łomżyńskich. Po skończeniu Państwowego Studium Technicznego w 1977 roku, zaczęła pracę w Komendzie Chorągwi Łomża jako kierownik Wydziału Zuchowego. To była największa pasja Jej życia. Kochała swoją pracę, bo kochała swoich uczniów. Zawsze głęboko przeżywała ich problemy i zawsze pomagała w ich rozwiązaniu.

Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, w latach 1982 - 1984 pracowała w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, w latach 1984 -1987 w Szkole Podstawowej Nr 5, w latach 1987 - 1995 w Szkole Podstawowej Nr 9, a potem w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 , skąd w 2014 r. przeszła na emeryturę. Dodatkowo pracowała w Zespole Szkół Drzewnych Nr 9 w Łomży.

- Ceniła prawdziwą przyjaźń, sama wierna i oddana bez granic. Dzięki takiej osobowości, miała duże grono przyjaciół i znajomych, żyła aktywnie, potrafiła cieszyć się chwilą. Uwielbiała wycieczki za miasto, bo kochała przyrodę i świat. Bardzo dzielnie zmagała się z trwającą przez osiem lat chorobą, bardzo chciała żyć... W najtrudniejszych, ostatnich miesiącach życia, codziennie były z Nią Jej dzieci, Magda i Michał, zięć Adam oraz siostry. Odeszła otoczona ich miłością, opieką, troską. Pozostawiła ogromną pustkę... Będziemy tęsknić Grażynko! - wspomina swoją koleżankę Jolanta Pietrzykowska.

Reklama

- Znałam Ją całe swoje dorosłe życie. To szmat czasu. Połączyła nas harcerska przygoda, która zaowocowała przyjaźnią na dobre i na złe. Grażynka była kimś wyjątkowym. Otwarta na ludzi i na świat, zawsze skora do pomocy innym, pogodna, mimo losowych przeciwności, mądra mądrością opartą na życiowych doświadczeniach. Serdeczna i życzliwa, przyciągała do siebie ludzi jak magnes, toteż bezustannie byli wokół niej. Kochany "Zuchu" - tak nazywała ją harcerska brać, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Może kiedyś spotkamy się wszyscy tam, gdzie " płonie ognisko i szumią knieje... - dodaje Danuta Gierwat

Przebieg uroczystości pogrzebowych:

Reklama

4 maja 2017 - od godz. 15.00 - wystawienie ciała w Domu Pogrzebowym "Marczyk" przy ul. Kopernika 5
5 maja 2017 - od godz. 11.00 - wystawienie ciała w Domu Pogrzebowym, o godz. 14.00 Msza Św. w Kaplicy Cmentarnej, po czym nastąpi pochowanie na cmentarzu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości