Tony piasku o granulacji odpowiadającej piaskowi rzecznemu przywieziono na teren przy Parku Wodnym, aby jak najbardziej oddać klimat prawdziwej plaży. Odkryty basen ma zrekompensować mieszkańcom Łomży sytuację związaną z plażą przy moście Hubala. Są też leżaki i dmuchańce dla dzieci.
Letni Park Rozrywki z odkrytym basenem funkcjonuje od środy 19 czerwca. To niecka o wymiarach 12,7 x 6,6 oraz głębokości 1,1 m z płaskim dnem. Woda ma spełniać te same wymogi, co woda na pływalniach.
- Myślę, że jest to swego rodzaju alternatywa spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, kąpiąc się, no i przede wszystkim w tym miejscu jest bezpiecznie, jest czysta woda (...) jest ratownik, który ma wodę przezroczystą - mówi Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR - Na pewno w jakimś stopniu zrekompensuje tą sytuację związaną z plażą miejską na rzece.
Reklama
Oprócz basenu i dużej ilości piasku pojawiły się też palmy, przebieralnie, parasole i leżaki. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest dmuchany plac zabaw: zjeżdżalnia „Plac zabaw z Małpką”, tor przeszkód „Cyrk” oraz dmuchany tor przeszkód dla najmłodszych „Arena Wrażeń”.
Park Rozrywki ma funkcjonować przez cały okres wakacji, od poniedziałku do niedzieli w godz. 11:00 - 19:00. Od 21 czerwca bilety upoważniające do wstępu na obiekty można nabyć bezpośrednio w kasie zlokalizowanej przed wejściem do strefy atrakcji.