Odznaczona medalem "za zasługi dla obronności kraju". W szeregach Wojska Polskiego służy jej dwóch synów i córka

Odznaczenie nadane przez ministra obrony narodowej otrzymała mieszkanka Łomży Wiesława Rojek. Jej trójka dzieci – dwóch synów i córka, pełnią służbę w Wojsku Polskim.

Odznaczenie, przyznane przez ministra obrony narodowej wręczył ppłk Bogdan Oźlański, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży.

Nie wiem co mam powiedzieć (…) Jestem bardzo szczęśliwa i ogromnie zaszczycona – mówiła wzruszona Wiesława Rojek, nie kryjąc dumy z trojga swoich pociech. W szeregach Wojska Polskiego (1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej i 13. Batalion Lekkiej Piechoty) służy jej dwóch synów oraz córka.

Gratulacje i podziękowania uhonorowanej mamie – za wychowanie i wzorową służbę dzieci – w imieniu prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i łomżyńskiej społeczności, złożył jego zastępca Andrzej Stypułkowski.

Srebrny medal "za zasługi dla obronności kraju", to polskie odznaczenie wojskowe, nadawane przez ministra obrony narodowej w dowód uznania dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Medal ten przyznawany jest również w celu okazania uznania rodzicom, którzy wychowali troje lub więcej dzieci na wzorowych żołnierzy.

Źródło: Urząd Miejski w Łomży Aktualizacja: 09/09/2024 10:11

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości