- Jest to miejsce, które tętni życiem i mam nadzieję, że tak będzie przez cały czas, bo taka też była inicjatywa, żeby biblioteka była jeszcze bliżej ludzi - mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, podczas otwarcia nowej siedzibę Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Czytelnicy niemal od początku lutego mogą korzystać już z dużego i przestronnego lokalu.
Od 3 lutego Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży funkcjonuje przy ulicy Malachowskiego 1/3. Nowy lokal jest większy i bardziej funkcjonalny, jest tam też więcej przestrzeni i barw.
- Liczę na to, że będzie to miejsce w którym będą spotykać się zarówno najmłodsi, jak i też seniorzy. Dzisiaj współczesny świat daje dużo możliwości, dużo alternatyw chociażby w postaci gier komputerowych, tego wirtualnego świata, więc my, jako samorząd, musimy promować wszelkiego rodzaju formy mające na celu upowszechnianie czytelnictwa - komentuje włodarz miasta.
Reklama
Wcześniej Filia nr 6 mieściła się w budynku Regionalnego Ośrodka Kultury. Na poprzednich 31 metrach kwadratowych udało się zgromadzić aż 11 tysięcy książek.
- Gdy nadarzyła się pod koniec roku możliwość wynajęcia z zasobów Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej nowego lokalu, bardziej przestronnego, bo liczącego 174 metry, długo się nie zastanawialiśmy - mówi nam Teresa Fromelc-Pawelczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.- Chciałabym z tego miejsca bardzo podziękować moim współpracownikom, moim koleżankom i kolegom, którzy nie szczędzili swoich sił, czasu prywatnego, żeby ten lokal wyglądał jak w tej chwili.
Reklama
W nowym lokalu znajduje się miejsce do czytania prasy, a także stanowiska komputerowe, gdzie można skorzystać z internetu. Biblioteka zaopatrywana jest na bieżąco w nowości wydawnicze, każdy więc znajdzie coś dla siebie. Godziny otwarcia maja być dostosowane do potrzeb czytelników. W środy czynna jest od godz. 8;00 do 16:00, w pozostałe dni od 10:00 do 18:00, a w soboty od 9:00 do 14:00.