- Po pierwsze Łomża potrzebuje inwestycji naszych lokalnych przedsiębiorców. Potrzebuje inwestorów z zewnątrz i potrzebuje wsparcia z funduszy unijnych – rozpoczęła mowę o swoim programie Agnieszka Muzyk, która dziś w hotelu Gromada zainugurowała swoją kampanię wyborcza na fotel prezydenta miasta. W dalszej części kontynuowania wątków programowych kandydatka przedstawiła, że Łomża musi skupić się na współpracy z innymi gminami.
Na konferencję prasową kandydatki PiS na prezydenta Łomży przybyło dwóch wiceministrów. Jarosław Zieliński oraz Tadeusz Romańczuk osobiście wspierali ubiegającą się o fotel włodarza miasta Agnieszkę Muzyk.
Minister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński w swoim przemówieniu podkreślił, że bardzo ważna jest współpraca pomiędzy organami samorządowymi, a władzami centralnymi.
- Miasto Łomża na tym skorzysta w wielu wymiarach. W wymiarach społecznych, gospodarczym, w wymiarze kultury, a przede wszystkim w wymiarze podnoszenia jakości życia mieszkańców, a dokona się to przez dobry wybór w Łomży – mówi minister Jarosław Zieliński.
Agnieszka Muzyk w swoim wystąpieniu stwierdziła, że aby przyciągnąć młode osoby do miasta lub zachęcić młodych mieszkańców do pozostania w Łomży.
- By takich wyborów dokonywali, konieczne są dwa warunki. Pierwszy – nowoczesna gospodarka, a drugi to sprawne zarządzanie – mówi kandydatka PiS Agnieszka Muzyk.
Kandydatka startująca z komitetu wyborczego PiS Agnieszka Muzyk nie należy do partii Jarosława Kaczyńskiego, choć wielokrotnie startowała z jego list m.in. do sejmiku województwa podlaskiego czy do parlamentu europejskiego.
- Warto zwrócić uwagę na jedno. Ja nie jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Partia ta, postawiła na osobę, która po prostu została oceniona tak jak wskazał pan minister z powodu swoich cech i aktywności. Jest to formacja, która jest otwarta na osoby merytoryczne, które łączą, a nie takie które dzielą. Dziękuję za możliwość łączenia wszystkich łomżyniaków – mówi kandydatka PiS
Szefem kampanii Agnieszki Muzyk został poseł Lech Kołakowski.
Należy wspomnieć, że w czasie przed dzisiejszą konferencją prasową w okolicach hotelu ktoś umieścił hasła „Nie dla toruńskich pierników w Łomży” oraz „Kto panią zgłosił?”
Całośc spotkania w naszej retransmisji wideo: