Reklama

OSP Drogoszewo z pierwszym bojowym wozem [VIDEO i FOTO]

24/09/2022 14:47

Po ponad 60 latach strażacy z OSP Drogoszewo (gmina Miastkowo) otrzymali pojazd z prawdziwego zdarzenia. Mimo że ma on 35 lat, radość jest ogromna. Dotychczas ratownicy musieli korzystać z prywatnych aut bądź traktorów.

W sobotę (24.09) strażacy-ochotnicy z Miastkowa przekazali swoje auto ratownikom z OSP Drogoszewo. To STAR z 1987 r. 

- Do dnia dzisiejszego ten samochód był naszą własnością, własnością jednostki OSP Miastkowo. Pozyskaliśmy w miesiącu lipcu samochód Volvo, który został nam przekazany przez burmistrza miasta i gminy Jedwabne, w związku z czym, my dzisiaj możemy przekazać naszego STAR-a do kolejnej jednostki - OSP Drogoszewo, która jest położona w najdalej wysuniętym punkcie jeżeli chodzi o koniec województwa - mówi Rafał Bąkowski, komendant OSP w Miastkowie.

Reklama

OSP Drogoszewo czekało na pojazd około 62 lata. Dotychczas strażacy wykorzystywali traktory, własne auta a nawet rowery. 

- Kiedy wstępowałem do straży, w 1982 r., to jeszcze korzystaliśmy z zaprzęgów konnych. Było nas dwóch wozaków, po dwie pary koni i w razie pożaru, to żeśmy jechali wozem, ale tylko na teren do 4-5 km na terenie naszej miejscowości i w zaprzyjaźnionych - wspomina  Zdzisław Turek, naczelnik OSP Drogoszewo. — Jeżeli jest samochód, to jednostka czuje się taka bardziej zauważalna. Ludzie inaczej patrzą na tą straż - dopowiada.

Reklama

W tym momencie ochotnicy z Drogoszewa, w dużej mierze, korzystają również z prywatnych narzędzi. Wkrótce może się to zmienić, ponieważ złożyli wniosek dotyczący piły, która będzie wykorzystywana do usuwania powalonych drzew.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości