Tylko 588 uczniów szkół prowadzonych przez Miasto Łomża uczy się zdalnie – wynika z najnowszych danych Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży. W następnym tygodniu na naukę zdalną przechodzą uczniowie w całej Polsce.
Zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego, centrach kształcenia zawodowego, w szkołach artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, placówkach artystycznych, szkołach artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. Decyzja ta nie zmienia jednak terminu zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. To oznacza, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach – co do zasady 4 dni robocze (3-5 i 7 stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny. Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.
Decyzja o przejściu na naukę zdalną została podjęta ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce. W Łomży na szczęście nie jest źle. W szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto zdalnie uczy się obecnie 350 uczniów, a w izolacji przebywa jedynie 6. W szkołach ponadpodstawowych online uczy się 238 uczniów. Zakażenie potwierdzono zaledwie u 4.
Dokładne dane:
