Reklama

Nauka zdalna, zamknięte dyskoteki i nowe limity. Poznaliśmy nowe obostrzenia

07/12/2021 13:18

Ważne zmiany w obostrzeniach ogłosił dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. Chodzi m.in. o naukę zdalną, nowe limity i zamknięte kluby. Wybrane grupy zawodowe mają podlegać obowiązkowi szczepień. Sprawdźcie, co się zmieni.

Od 15 grudnia wprowadzone zostaną limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach, teatrach, kinach, obiektach sportowych, sakralnych. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę. W kinach obowiązywał będzie zakaz konsumpcji. Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostepniające miejsca do tańczenia (z wyjątkiem okresu sylwestrowego 31.12 - 1.01, gdy w zabawie będzie mogło brać udział 100 osób, z wyłączeniem zaszczepionych). 

Reklama

Do 75 proc. zmniejszone zostaną limity w transporcie zbiorowym.

Podjęto decyzję, aby od 20 grudnia do 9 stycznia obowiązywała nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich. 

Od 15 grudnia wprowadzone zostaną obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19, bez względu na certyfikat covidowy. Test będzie weryfikował czy dana osoba także jest zakażona.

Reklama

Zmiany dotyczą też osób przylatujących do Polski spoza strefy Schengen. Od 15 grudnia wszystkie te osoby musza mieć wykonany test nie wcześniej niż 24h przed przybyciem. 

Kolejne zagadnienie to testowanie. Minister przekazał, że podjęto działania, by każdy pracownik miał zapewniony dostęp do darmowego testu. Wprowadzone ma być rozwiązanie, że poprzez formularz będzie można się na taki test zapisać. 

Reklama

Ministerstwo Zdrowia przygotowuje się też do wprowadzenia szczepień obowiązkowych służb medycznych od 1 marca. Prace w tej materii prowadzone są również w odniesieniu do służb mundurowych i nauczycieli

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości