Łomżyńska Rady Działalności Pożytku Publicznego kończy swoją kadencję. Kolejne wybory mają odbyć się we wrześniu.
Wczoraj (17.08) członkowie trzeciej kadencji ŁRDPP zebrali się po raz ostatni. Na spotkaniu, w którym uczestniczył również zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski, członkowie Rady dyskutowali o działalności organizacji pozarządowych w Łomży.
- W imieniu prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i swoim bardzo dziękuję przewodniczącemu, jak również wszystkim członkom ŁRDPP, którzy w czasie tej 3-letniej kadencji mieli możliwość wpływać na funkcjonowanie naszego miasta. Cieszę się, że w tym czasie zawsze w sposób merytoryczny podchodziliście Państwo do swojej pracy, w szczególności w zakresie opiniowania samorządowych planów w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi – mówił zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski wręczając zgromadzonym w Hali Kultury członkom Rady pamiątkowe listy.
Reklama
Urząd Miejski przypomina, że Łomżyńska Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem konsultacyjnym i opiniodawczym powoływanym przez prezydenta Miasta Łomża. Kadencja trwa trzy lata, a w jej skład wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych, Rady Miejskiej Łomży, a także prezydenta Miasta Łomża. Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, do jej zadań należy m.in. opiniowanie programów współpracy z organizacjami pozarządowymi, projektów strategii rozwoju Łomży, zajmowanie stanowiska w sprawach związanych z funkcjonowaniem łomżyńskich organizacji pozarządowych. Za pracę w Radzie nie przysługuje wynagrodzenie.
Źródło: UM Łomża/fot. Joanna Grabowska