Reklama

Pamiętają o poległych żołnierzach [FOTO]

27/04/2021 09:46

Gmina Śniadowo, jak co roku, kultywuje pamięć o żołnierzach Pułku 3-go Strzelców Konnych, którzy zginęli w kampanii wrześniowej 1939 roku w bitwie pod Truszkami. Tegoroczne obchody Święta Pułkowego, obchodzone w czasie pandemii, miały charakter okrojony.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, w której uczestniczyły poczty sztandarowe Batalionu Dowodzenia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz Szkoły Podstawowej w Śniadowie.

Podczas homilii ks.proboszcz Tomasz Wilga nawiązał do heroicznej walki młodych żołnierzy, którzy za ojczyznę oddali najwyższą cenę i spoczywają w pamiątkowej mogile na cmentarzu parafialnym w Śniadowie. Wójt Rafał Pstrągowski podziękował za tradycję upamiętnienia żołnierzy Pułku 3-go Strzelców Konnych współorganizatorom uroczystości: ppłk. Wojciechowi Łączyńskiemu – dowódcy Batalionu Dowodzenia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, Agnieszce Walczuk – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie noszącego imię Pułku 3-go Strzelców Konnych oraz księdzu proboszczowi za odprawioną mszę świętą i duchowe wsparcie uroczystości.

Reklama

Oprawę mszy świętej zapewniła Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Śniadowie pod przewodnictwem dyrektor – Gabrieli Piszczatowskiej.

Po zakończeniu mszy świętej zebrani udali się na cmentarz parafialny, gdzie przy asyście pocztów sztandarowych, na mogile poległych żołnierzy Pułku 3-go Strzelców Konnych, zostały złożone wiązanki kwiatów.

fot. gmina Śniadowo

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości