W najbliższą sobotę (15.05) miłośnicy jednośladów przejadą ulicami Łomży. Nie będzie to jednak zwykła parada.
"15 maja 2021 roku, w naszej parafii rozpoczniemy doroczne uroczystości ku czci św. Andrzeja Boboli. W tym roku Procesja Bobolańska będzie miała charakter pielgrzymki motocyklistów, którzy będą jechać z relikwiami św. Andrzeja Boboli" - czytamy w ogłoszeniach parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży.
Motocykliści zbiorą się o godz. 13:00 na parkingu obok kościoła oo. Kapucynów, a sama procesja rozpocznie się o godz. 14:00. Miłośnicy jednośladów przejadą z relikwiami św. Andrzeja Boboli do trzech kościołów stacyjnych - Katedry, Opactwa Panien Benedyktynek i kościoła pw. św. Andrzeja Boboli, gdzie o 15:00 rozpocznie się msza św. z poświęceniem motocykli. Po zakończeniu mszy motocykliści wyruszą na paradę ulicami Łomży.

Organizatorami akcji są Motocykliści Ziemi Łomżyńskiej, Organizacje Patriotyczne, parafia Matki Bożej Bolesnej w Łomży, parafia pw. św. Michała Archanioła w Łomży, parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży.