Reklama

„Patologii nie ma!” - 100-lecie Policji w Łomży [VIDEO i FOTO]

27/07/2019 17:50

- Jeżeli jest ktoś, kto szuka patologii w policji, również w podlaskiej policji, to ja z tego miejsca zaznaczam – nie szukajcie, tutaj patologii nie ma. Twierdzenia o jakieś patologii są dla nas nie do zaakceptowania - mówił podczas uroczystości obchodów 100-lecia tej formacji Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz. Na dzisiejszych obchodach na Starym Rynku z powodu „nagłej sytuacji służbowej” zabrakło wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. Nie zabrało jednak decyzji organizatorów, by relacjonujących wydarzenie dziennikarzy nie wpuszczać blisko, między policjantów a oficjeli, by zachować „należny szacunek i oprawę uroczystości”.

Święto Policji rozpoczęło się mszą św. w łomżyńskiej katedrze, po czym odbył się przemarsz poddziałów na uroczysty apel na Starym Rynku.

Z okazji Święta Policji na wyższe stopnie służbowe awansowało 64 mundurowych z łomżyńskiej jednostki Policji. Ponadto, w uznaniu szczególnych zasług, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił Odznaką „Zasłużony Policjant” 3 funkcjonariuszy z KMP w Łomży.

Z inicjatywy Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, reprezentowanego przez Wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZP podinsp. Mieczysława Grajewskiego wręczono medale „Krzyża niepodległości drugiej klasy z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości i 100 rocznicy powstania Policji”, które otrzymali: Jego Ekscelencja Biskup Tadeusz Bronakowski, kapelan Komendy Miejskiej Policji w Łomży - ks. dr Radosław Kubeł, kapitan Jan Krysiuk z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży, a także trzech funkcjonariuszy z kolneńskiej jednostki Policji i mundurowy z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Reklama

Łomżyńska komenda podczas uroczystości otrzymała też nowy radiowóz - busa vw transportera T6. Kluczyki do pojazdu z rąk nadinsp. Daniela Kołnierowicza odebrał sierżant Paweł Krajewski.

Decyzją organizatorów, relacjonujących wydarzenie dziennikarzy starano się nie wpuszczać blisko między policjantów a oficjeli, by zachować „należy szacunek i oprawę uroczystości”. Reporterów upomniano i kazano „zdjęcia robić kulturalnie”.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości