Dotacja w wysokości 207 983,20 zł pochodzi z Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020. Środki mają zapewnić funkcjonowanie Dziennego Domu "Senior +" przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej.
Dzienny Dom "Senior +" powstał w lutym 2017 roku. Placówkę zaadaptowano na potrzeby osób starszych, została ona gruntownie wyremontowana i wyposażona. Dom funkcjonuje w ramach MOPS, a jego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych z dysfunkcjami. Obecnie uczęszcza tam 60 seniorów nieaktywnych zawodowo.
- Polityka senioralna stanowi jeden z priorytetów w rozwoju miasta. Chcemy zapewniać naszym seniorom jak najlepsze warunki do funkcjonowania, aktywizować ich do wychodzenia z domów i uczestnictwa w życiu społecznym. To bardzo ważne. że nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony, bo otrzymana kwota przyda się z pewnością na bieżące potrzeby w placówce – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Jak informuje Monika Brzóska, kierownik Dziennego Domu "Senior +", seniorzy mogą liczyć na ciepły posiłek, biorą udział w zajęciach aktywizacji ruchowej oraz kulturalno-oświatowych. Placówka organizuje wyjścia do muzeów, na koncerty oraz zabawy taneczne. Seniorzy mają dostęp do komputera, konsultacji psychologa, dietetyka a nawet prawnika.
fot. UM Łomża